Telegram дозволить приховати свій номер телефону

Telegram через кілька днів планує випустити оновлення, яке дозволить приховати свій номер телефону від усіх, в тому числі від тих, хто вніс його до свого списку контактів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело. За словами джерела агентства, таке рішення прийняте у зв’язку з побоюваннями учасників протесту в Гонконзі, які бояться стеження з боку місцевої влади і органів КНР, які отримують дані користувачів з великих групових чатів в месенджері.

Зараз в налаштуваннях Telegram є можливість приховати номер, однак якщо хто-небудь збереже його у себе в контактах, телефон буде видно і в самому месенджері, незалежно від налаштувань приватності. Люди, які використовують Telegram для координації своїх дій, висловлювали стурбованість тим, що влада може додати в список контактів всі номери із загальної бази, а потім перевірити, які телефони з неї є в чатах демонстрантів. Згодом вони можуть звернутися до оператора і розкрити особистість користувача.

Як повідомило джерело інформагентства, команда Telegram зафіксувала, що влада Гонконгу або материкового Китаю могли завантажити базу номерів для ідентифікації користувачів. Чи використовувала поліція вже цю тактику для встановлення таких осіб, невідомо.

Фото Pixabay.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,