Страх зробити помилку. Як із ним впоратися, знає «Призова Варта»

Страх зробити помилку. Як із ним впоратися, знає «Призова Варта»

Атіхіфобія – так по-науковому зветься страх помилок. Він переслідує багатьох людей ще з дитинства, стоїть на шляху досягнення успіху. Страх зробити помилку є нормальним, але він не сумісний зі щасливим життям. Як же його подолати, і чи потрібно?

Про це розповість проект «Призова Варта».

Звідки береться страх зробити помилку

Багатьом знайоме це відчуття: думка про невдачу в якійсь справі настільки лякає, що хочеться відмовитися від затії. Такий «вихід» із ситуації часто шукають діти. Саме в дитинстві у нас формується стійкість до критики, здатність (або нездатність) домагатися свого всупереч невдач. Страх помилок може виникнути через суворе виховання вдома і в школі, низьку самооцінку членів родини. Якщо вони сумніваються в здібностях дитини, не дозволяють пробувати щось нове і складне, в зрілому віці вона буде страждати від атіхіфобії.

Страх – це не «погана» емоція. Тисячі років тому він допоміг нам вижити. Застерігав від серйозних небезпек, яких вже не існує. Ми еволюціонували, але зробити помилку боїмося так само сильно, як і нападу дикого звіра багато років тому. Сьогоднішні страхи в більшій мірі нав’язані нам суспільством.

Безпідставний страх зустрічається в учасників маркетингових акцій. Суспільство нав’язує їм, що вони обов’язково програють і витратять гроші даремно. Так і відбувається з людьми, які піддаються навіюванню. Якщо ви мрієте багато заробляти чи зірвати куш в акції, думка інших не повинна для вас існувати.

Як впоратися зі страхом помилок: поради і факти

Боротися зі страхом не можна, буде тільки гірше. Прийміть страх і знайдіть причини його появи.

Всі люди помиляються, навіть дуже успішні. «У когось все виходить, а у мене – нічого» – це велика помилка.

Помилки – це досвід, який покращує вас. Хіба можна боятися того, що працює на благо вашого розвитку?

Помилки потрібно враховувати завжди. Іноді легше підготуватися до гіршого, але сподіватися на кращий розвиток подій.

Якщо хтось оцінює вас по помилках, сміється над вашими невдачами, це не має значення. Ймовірно, кривдник недостатньо зрілий і не у згоді зі своїми провалами.

Уявляйте собі, як досягаєте мети всупереч страхам. Мріяти, думати про приємне, уявляти майбутній успіх корисно для психіки.

Концентруйтесь на результаті. У вас не повинно бути часу на скарги і на роздуми про помилки.

Робіть те, що страшно. Завжди дивіться в очі фобіям замість того, щоб ховатися від них.

Життя – найцінніше, що у вас є. Нерозумно витрачати його на страхи. «Призова Варта» бажає вам ніколи нічого не боятися і прагнути до більшого!

Поділитись