У США бідні американці не зможуть отримати вакцинацію від коронавірусу

Незважаючи на один з найвищих ризиків смерті від Covid-19, приблизно вдвічі більший, ніж серед білих американців, чорношкірі американці залишаються однією з найменш вакцинованих расових чи етнічних груп, і дані свідчать, що лише 5,7 відсотка отримали принаймні одну дозу Covid -19 вакцину.

Про це пише The New York Times

Багато хто швидко звинувачує в цьому «вагання вакцини», покладаючи на чорношкірих американців обов’язок розвивати краще ставлення до вакцинації. Але ця гіперконцентрація на ваганнях неявно звинувачує чорношкірі громади в їх недовакцинації, і це заважає можливостям усунути основний бар’єр для вакцинації Covid-19: доступ.

Доступ має значення. При детальному розгляді даних виявляється, що коли чорношкірим надається можливість, вони дійсно отримують щеплення.

Після того, як в 1990-х роках програма «Вакцини для дітей», що фінансується федеральним бюджетом, усунула витрати як бар’єр для доступу дітей до вакцин, расові відмінності в показниках вакцинації значно зменшились. Приблизно з 2005 року, чорношкірі діти так само ймовірно отримували рекомендовані вакцини проти MMR та проти поліомієліту, як і будь-які інші діти, згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань. Якщо рівень вакцинації дітей частково є відображенням ставлення батьків та вихователів до вакцин, то це свідчить про те, що доглядачі чорних загалом підтримують вакцинацію.

Інше дослідження, присвячене вакцинації проти грипу в Детройті, показало, що серед реципієнтів Medicare Part B (людей, які мають план охорони здоров’я, який охоплює багато вакцин), дорослі чорношкірі віком 65 років і старші мають таку ж ймовірність приймати вакцину проти грипу, як і дорослі білі, якщо їх постачальник послуг пропонує їм.

Навіть зараз, під час пандемії, дані опитування показали, що серед дорослих чорношкірих зростає інтерес до вакцинації Covid-19. Шістдесят один відсоток чорношкірих американців заявляють, що планують отримати вакцину Covid-19 або вже її отримали, порівняно з 42 відсотками, які заявили в листопаді, що планують зробити щеплення, згідно з новими даними дослідницького центру Pew.

Близько 27 відсотків темношкірих американців у опитуванні Фонду сім’ї Кайзера все ще заявляють, що можуть відмовитись від вакцинації Covid-19, або отримати її лише за необхідності, і близько 37 відсотків заявляють, що «почекають і побачать». Але ці настрої слід враховувати поряд із доказами прогалин у доступі чорношкірих людей до інформації про вакцини. В іншому недавньому дослідженні 41 відсоток дорослих чорношкірих повідомив, що знає «мало чи нічого» про те, як створюються та тестуються вакцини, а 30 відсотків повідомляють, що знають «лише трохи або нічого» про те, як вакцини взагалі працюють.

Щоб повністю розширити доступ до вакцин Covid-19, охорона здоров’я повинна назвати, кинути виклик та усунути анти-чорний расизм, який продовжує розміщувати життєво важливі служби охорони здоров’я за межами досяжності чорношкірих американців. Це включає доступ до медичного страхування, доступ до медичного працівника, доступ до достовірної інформації про вакцини та зручний доступ до вакцин.

На кожному з цих кроків працівники охорони здоров’я «чорних» ведуть передовий шлях. У Філадельфії медичні працівники «Блек» працюють у відділеннях вакцинних клінік, для яких не потрібні зустрічі в Інтернеті чи по телефону. Медичні працівники в Окленді побудували тестовий майданчик, який не вимагає жодної особистої документації для отримання тесту. Чорношкірі медичні працівники поширюють достовірну інформацію про Covid-19 в Інтернеті та через соціальні мережі.

Чорношкірі люди є одними з найвишуканіших та найвибагливіших споживачів медичної допомоги в країні. Це випливає з необхідності. Багатьом чорношкірим американцям не потрібно воскрешати привидів експерименту Таскігі, щоб згадати момент, коли вони перенесли жорстоке поводження з медиками. Як нещодавно повідомляв KQED, дослідники кажуть, що Таскігі рідко виникає, коли чорношкірі люди поділяють занепокоєння щодо вакцин Covid-19. Навпаки, такі питання, як расизм у питаннях охорони здоров’я та безпеки, цитуються набагато частіше.

Зрештою, хоча стандарти догляду в Сполучених Штатах є винятковими і є одними з найвищих у світі, важливо визнати, що анти-чорний расизм утримує систему охорони здоров’я від систематичного застосування цього високого стандарту до чорношкірих людей. Наприклад, так само, як хірурги не готують пацієнтів до операції, просто кажучи: «Просто повірте мені, я побачу вас в операційній», коли мова йде про прийняття вакцинації Covid-19, система охорони здоров’я США повинна зупинитися залучення чорношкірих громад, просячи їх сліпого довіри. Чорношкірі люди заслуговують прийняти це важливе медичне рішення, як і всі інші групи пацієнтів, забезпечивши необхідний доступ до страхового покриття, надійну допомогу, надійну інформацію та фактичні вакцини.

Переклад Володимира Малініна

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...