Стільникові оператори США почнуть впровадження 5G всупереч проханням влади

Оператори AT&T і Verizon мають намір розпочати введення в експлуатацію мереж стільникового зв’язку стандарту 5G, запланованого на 5 січня, незважаючи на прохання влади про відстрочку, пише Bloomberg.

Раніше міністр транспорту США Піт Буттеджадж та голова Федерального авіаційного управління (ФАУ) Стівен Діксон запропонували почекати з початком експлуатації нового стандарту стільникового зв’язку, оскільки це може вплинути на роботу електроніки літаків та загрожуватиме безпеці польотів. Оператори погодилися взяти шестимісячну паузу у розгортанні мереж лише у певних аеропортів.

Глава Verizon Ханс Вестберг і президент AT&T Джон Станки вважали, що передача контролю над «багатомільярдними інвестиціями компаній у 50 мегаполісах, що становлять левову частку населення США» ФАУ означало б «безвідповідальну» відмову від розгортання мереж зв’язку світового класу та глобальних конкурентоспроможних мереж.

Раніше влада просили про відстрочення введення мереж в експлуатацію не більше ніж на два тижні. За цей час ФАУ та представники авіаіндустрії планували визначити аеропорти, які мають буферну зону для забезпечення безпеки польотів. А розгортання мереж біля «пріоритетних аеропортів» пропонувалося відкласти до березня.

До цього до Міністерства транспорту США з проханням перенести введення 5G звернулися глави компаній Boeing та Airbus Americas Девід Келхун та Джеффрі Ніттел. Вони повідомили, що радіосигнали від базових станцій нової мережі «негативно позначаються на безпеці польотів». Зокрема, вони спотворюють показання альтиметра, необхідного під час заходу на посадку у складних метеоумовах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,