Статок Джеффа Безоса досяг рекордної позначки в 211 мільярдів доларів

Статок Джеффа Безоса досяг рекордної позначки в 211 мільярдів доларів

Статок засновника Amazon Джеффа Безоса за підсумками фондових торгів 6 липня зріс на $ 8,44 млрд до $ 211 млрд, досягнувши рекордної позначки, повідомило в середу, 7 липня, агентство Bloomberg.


Відзначається, що за добу акції компанії піднялися в ціні на 20% після повідомлень про те, що Пентагон анулював контракт 2019 року зі Microsoft на створення хмарної інфраструктури зберігання даних на $ 10 млрд.

Безос через суд домігся припинення цього контракту. На його думку, Microsoft перемогла в тендері, так як колишній президент США Дональд Трамп відчував до нього особисту неприязнь.

В даний час Пентагон збирається укласти новий контракт вже не з одним, а з декількома постачальниками. За словами представника відомства, його можуть обговорити з Oracle, IBM і Google.

5 липня Джефф Безос покинув пост генерального директора Amazon, його змінив екс-глава підрозділу Web Services Енді Джессі. При цьому мільярдер залишиться головою правління компанії.

Як відзначав Безос, він має намір більше часу приділяти своїм проектам Bezos Earth Fund для боротьби з кліматичними змінами, космічної компанії Blue Origin, а також видавничому дому The Washington Post і Amazon Day 1 Fund.

Джефф Безос заснував Amazon в 1994 році і перетворив сайт з книжкового онлайн-магазину в найбільшого онлайн-рітейлера, який поставляє товари по всьому світу. На початку 2020 року за керівництвом Безоса ринкова капіталізація Amazon перевищила $ 1 трлн.

Безос очолював список найбагатших людей світу за версією Bloomberg з 2017 року, поки 7 січня поточного року його не оминув гендиректор Tesla і засновник SpaceX Ілон Маск на $ 1,5 млрд.

У лютому засновник Amazon повернув собі перше місце в рейтингу найбагатших людей світу, оскільки стан Маска скоротилося на $ 4,58 млрд і оцінювалося в $ 190 млрд, тоді як Безоса – в $ 191 млрд.

Поділитись