США відмовилися від допомоги Росії в космосі

США відмовилися від допомоги Росії в космосі

НАСА відмовилося від покупки місця на російському кораблі “Союз” для доставки свого астронавта на Міжнародну космічну станцію навесні 2021 року, говориться в річному звіті “Роскосмосу” за 2019 рік.


У травні глава НАСА Джим Брайденстайн повідомив, що розглядається варіант придбання місця на пілотованому кораблі “Союз МС-18”, що стартує в квітні 2021 року. У серпні джерело в ракетно-космічній галузі розповіло, що на “Союзі МС-18” вперше в історії МКС полетить екіпаж, що складається тільки з російських космонавтів, проте офіційного підтвердження цього досі не було.

“На початку 2020 року американська сторона заявила про готовність придбати послуги з доставки тільки одного астронавта восени 2020 року: в даний час обговорюються умови, коригується проект модифікації”, – йдеться в звіті, розміщеному на сайті “Роскосмосу”.

У грудні 2019 року гендиректор “Роскосмосу” Дмитро Рогозін повідомив про рішення надати НАСА по одному місцю на кораблях “Союз МС-17” зі стартом в жовтні 2020 року і “Союз МС-18” зі стартом в квітні 2021 року.
Це дозволить агентству забезпечити перебування на МКС як мінімум одного американського астронавта до жовтня 2021 року на випадок затримок стартів нових американських пілотованих кораблів.

За даними НАСА, з 2006 року США придбали у Росії 72 місця в кораблях “Союз” на суму понад 4 мільярди доларів для доставки американських, європейських, канадських і японських астронавтів на станцію і назад на Землю. За цей час вартість польоту для них зросла з 20 до 90 мільйонів.

Поділитись