США готують до запуску гігантський розвідувальний супутник

США готують до запуску гігантський розвідувальний супутник

Важка ракета-носій Delta IV в четвер має вивести на орбіту секретний супутник NROL-44 Національного управління військово-космічної розвідки США (NRO).

Про це повідомила компанія-оператор United Launch Alliance (ULA).

Запуск триступеневої ракети, що належить ULA – спільному підприємству корпорацій Boeing і Lockheed Martin, планується здійснити в 2:12 за часом Східного узбережжя США (9:12 за Києвом) зі стартового комплексу SLC-37 на авіабазі ВПС США на мисі Канаверал в штаті Флорида.

Про цілі, орбіту, розміри та інші характеристики секретного американського супутника NROL-44 офіційно не повідомляється. Місія та можливості супутників даного типу строго засекречені.

Тим часом, за словами колишнього співробітника NASA Девіда Бейкера, знайомого з програмою NRO, мова йде про запуск космічного апарату Orion, також відомого як Mentor або Advanced Orion – серії американських супутників, призначених для радіоелектронної розвідки.

“Він важить більше 5 тонн, оснащений величезною параболічною антеною діаметром понад 100 метрів, яка розкривається на орбіті”, – сказав експерт. За його словами, гігантський супутник розміром з автобус буде виведений на екваторіальну орбіту висотою 36 тисяч кілометрів.

Основне завдання нового американського супутника – перехоплення телеметричної інформації та прослуховування каналів зв’язку геостаціонарних супутників.

На геостаціонарну орбіту з 1995 року вже було виведено сім подібних супутників, розроблених NRO за участю ЦРУ.

В даний час на орбіті Землі знаходяться 49 космічних апаратів Національного управління військово-космічної розвідки США. Всього США мають у своєму розпорядженні орбітальної угрупованням у складі, щонайменше, 154 військових супутників.

За даними експерта, в порівнянні з США сьогодні Росія має в своєму розпорядженні на орбіті 71 військовий супутник, Китай – 63.

Поділитись