Британські вчені з’ясували, що собаки можуть відрізняти один від одного схожі слова, навіть якщо їх вимовляють незнайомі їм люди. Раніше вважалося, що це вміли робити тільки люди.
Дослідження опублікував науковий журнал Biology Letters, коротко про це пише New Scientist.
Дослідники програвали 70 собакам різних порід записи, на яких різні люди вимовляли одні і ті ж шість коротких слів. Ці слова на слух відрізнялися один від одного лише голосними – наприклад, hid ([хід], “ховатися” по-англійськи) або had ([хед], “мати” по-англійськи).
При цьому стандартних команд, на кшталт “сидіти” або “принеси”, серед цих слів не було. Тварини чують команди частіше за інші слова і їх використання завадило б чистоті експерименту.
Ще одним фактором, який підвищив надійність дослідження, було те, що голоси людей, які виголошували ці слова, були не знайомі собакам. Також вчені відрегулювали запис так, щоб всі звуки були однієї висоти – собаки повинні були оцінювати тільки різницю між голосними, але не гучність або частоту вимови.
Вчені дійшли висновку про те, що тварина відрізняє одне слово від іншого, за його реакції на звук. Якщо вона ворушила вухами або поверталася головою до динаміка, значить вважала слово новим, розповідають фахівці. У зворотному випадку – якщо тварина розуміла, що вже чула слово, – вона просто втрачала інтерес до колонок.
Результати показали, що собаки добре відрізняють навіть схожі між собою слова. “Це може означати, що вони розуміють набагато більше, ніж ми думаємо”, – прокоментувала Холлі Рут-Гаттерідж, керівник дослідження.
Вчені вважають, що цей результат може бути результатом одомашнення – наші предки мали відбирати для розведення тих тварин, які краще їх розуміли. Проте, відповісти на питання, чи розуміють собаки сенс слів, які чують, вченим поки не вдалося. Можливо, вони зможуть це зробити в подальших дослідженнях.