Названа причина появи сучасного людства

Названа причина появи сучасного людства

Вчені США і Ізраїлю визначили можливу причину міграції перших людей сучасного типу з Африки.

Виявилося, що ключову роль зіграли мусони на Близькому Сході, які забезпечили відповідні коридори для переселення. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники проаналізували печерні кальцитові спелеотерми в сталактитовій печері Сорек в Ізраїлі. Вони визначили склад ізотопів кисню-16 і кисню-18, який залежить від рівня опадів, в мінералах, вік яких становить 125 тисяч років. Крім того, вчені скористалися кліматичної моделлю, за якими можна передбачити зміни в рослинності за останні 800 тисяч років.

Попередні дослідження показали, що Близький Схід міг бути теплішим і вологішим 125 тисяч років тому і 105 тисяч років тому, проте 115 тисяч років тому умови в цьому регіоні були схожі на сучасні. Більш вологі періоди часу збігалися з піковою інсоляцією в північній півкулі.

Модель продемонструвала, що в ці ж періоди африканські і азіатські мусони зрушили на північ, що призвело до значних опадів на Близькому Сході в літні місяці. Результати ізотопного аналізу підтвердили, що літо було дуже дощовим 125 і 105 тисяч років тому. Це могло підштовхнути людей до освоєння нових територій.

 

Поділитись