Американський експерт назвав головних ворогів людини в космосі

Американський експерт назвав головних ворогів людини в космосі

Людство технологічно давно готове відправити людей на Марс, але невирішеними залишаються проблеми радіації і невагомості, вважає американський експерт, автор численних книг з історії освоєння космосу Рід Пайл.

“Якщо говорити в цілому про технології, ми могли б відправити людей на Марс десятиліття назад, якби на те була політична воля і фінансова підтримка. Головна проблема, схоже, полягає в тому, що люди будуть протягом довгого часу схильні до невагомості і космічної радіації”, – сказав РІА Новини автор численних книг і публікацій про космічні дослідження в зв’язку з відзначенням 50-х роковин першого польоту астронавтів НАСА на Місяць.

Остання книга Пайла “Перші на Місяці” (First on the Moon) присвячена місії “Аполлон 11”, члени екіпажу якої, астронавти Ніл Армстронг і Баз Олдрін, першими побували на поверхні природного супутника Землі 20 липня 1969 року. “Нам пощастило, що в 1960-1970 роках, коли велися польоти місій” Аполлон “, не було великих викидів сонячної радіації. Але вони могли бути, і, якщо ми хочемо зробити багатомісячний політ людей на Марс і назад, нам потрібна краща захист для учасників цих місій “, – сказав співрозмовник агентства.

Експерт нагадав, що в результаті впливу невагомості відбуваються хоча і короткострокові, але зміни в зорі, кісткових тканинах, навіть у генетичній структурі членів екіпажу. “Також є питання щодо змін мозку, в тому числі зниження когнітивної функції. Ніхто не хоче, щоб посадку на Марсі намагалися зробити астронавти з помутніння свідомості”, – жартує Пайл. Він зазначив, що різні аспекти впливу космосу на організм людини вже вивчаються на МКС, також вони будуть порушені на майбутньої китайської орбітальної станції і на навколомісячному проект НАСА – станції Lunar Gateway.

У цілому ж, на його думку, “технології, які стоять за космічними польотами, сьогодні не настільки відрізняються (від часів місії “Аполлон 11″), як можна було б подумати”. “Наприклад, ми як і раніше використовуємо ракети на хімічному паливі, щоб дістатися до місць призначення, проте підтримують технології – комп’ютери, програмне забезпечення та комерційна інфраструктура – просунулися неймовірно”, – визнає експерт.

Поділитись