Розкрито секрет скрипок Страдіварі

Вчені знайшли пояснення унікальному звучанню скрипок Антоніо Страдіварі.

На їхню думку, секрет музичних інструментів криється в їх хімічному походження, пише Daily Mail.

Нове дослідження провели вчені з Тайванської національного університету і Техаського університету A & M. У ньому також взяв участь Джозеф Нагіварі, який висловив припущення ще 40 років тому, що звучання скрипок Страдіварі та іншого майстра кремонської школи Джузеппе Гварнері пов’язано з хімією.

Фахівці встановили, що для захисту інструментів від паразитів, деревину для виготовлення скрипок покривали спеціальним хімічним складом. Вчені пояснили, що в нього входили галун, бура, мідь, вапняна вода (або розчин гідроксиду кальцію), а також цинк.

«Можливо, майстри зрозуміли, що вони вживали солі надавали дереву додаткову механічну міцність і акустичні можливості. Свої методи вони зберігали в секреті, оскільки тоді ще не було патентів», — підкреслив Нагіварі.

Вчений зробив висновок, що слід провести ще декілька досліджень, щоб встановити конкретний вплив хімічних речовин на звучання музичних інструментів.

Раніше музикантам не вдалося відрізнити скрипки Страдіварі від сучасних інструментів в ході «сліпого тесту». Музикантів також просили визначити вік інструменту, на якому вони грали.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,