До Землі наближається потенційно небезпечний астероїд

Астероїд 2016 AJ193 з класу потенційно небезпечних 21 серпня наблизиться до Землі на максимально близьку відстань.

За розрахунками фахівців Національного аерокосмічного агентства США, дане небесне тіло наблизиться до Землі на максимально близьку відстань близько 3,4 мільйона кілометрів 21 серпня. Діаметр летить астероїда оцінюється приблизно в 1,4 кілометра.

Експерти відзначили, що існує цілий клас астероїдів, які називаються «астероїди, які зближуються із Землею». Ті з них, які в не далекому майбутньому можуть наблизитися до Землі на відстань 7,5 мільйона кілометрів або менше, вважаються потенційно небезпечними об’єктами. Проте насправді вони не становлять загрози для нашої планети.

На думку вчених, найбільшу небезпеку представляють небесні тіла, які не відслідковуються астрономами — світ дізнається про них тільки після падіння. Яскравими прикладами є Тунгуський і челябінський метеорити. Однак подібні випадки відбуваються приблизно раз в сотню років.

Шість можливих сценаріїв кінця світу проаналізував шведський футуролог Карім Джебару. Він заявив, що у землян є ризик бути знищеними астероїдом, хоча на найближчу перспективу вчені таку можливість виключили. Є і більш фантастичний сценарій: поява прибульців, які можуть виявитися не занадто доброзичливими, через що виникне конфлікт. Тоді наслідки можуть бути фатальними для землян.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,