Росія першою у світі зареєструвала вакцину проти COVID-19 для тварин. Препарат отримав торгову назву «Карнівак-Ков» і на сьогоднішній день є єдиним в світі.
Про це на прес-конференції розповів заступник керівника Россільгоспнагляду Костянтин Савенков.
Препарат розробило підвідомче службі федеральне державне бюджетна установа «Федеральний центр охорони здоров’я тварин».
«У клінічних випробуваннях, які велися з жовтня минулого року, брали участь норки, кішки, лисиці, собаки, песці та інші брати наші менші.
Підсумки досліджень дозволяють зробити висновок про нешкідливість вакцини і про її високу імуногенну активність, оскільки у всіх випробовуваних вакцинованих тварин в 100 відсотках випадків були вироблені антитіла до коронавірус», – розповів заступник голови відомства.
Ті, хто стежив за новинами про коронавіруси, пам’ятають абсолютно жахливу епопею зі знищенням всієї популяції норок в Данії. Країна з найбільшою світі норковій галуззю, просто пустила під ніж 17 мільйонів звірків. Втім, пізніше з’ясувалося, що гострої необхідності в цьому не було.
Зараз російські вчені продовжують дослідження, вивчаючи, на який термін виробляється імунітет після введення препарату. За словами Савенкова, на сьогоднішній день цей показник складає не менше шести місяців.
«Уже в квітні може бути запущено масове виробництво вакцини на базі найбільшої в країні платформи з виробництва препаратів для тварин Федерального центру охорони здоров’я тварин», – додав він.
Незважаючи на те, що офіційно в нашій країні зареєстровано лише два випадки зараження кішок коронавірусів – в Москві і Тюмені – препарат може мати величезне експортне значення.
Але важливість цієї нової розробки не тільки в можливості захистити тварин, але і в можливості запобігти розвитку мутацій вірусу, які відбуваються якраз при міжвидової передачі збудника.
«При цьому варто відзначити, що наукового доказу передачі нової інфекції від тварин людям немає, про це не раз повідомляла Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ)», – сказав Савенков.
Крім того, підкреслив він, тварини можуть заражатися і деякими іншими видами з сімейства коронавірусів, відмінними від COVID-19.