Росія вкрала технології “стелс” для винищувача Су-75 Checkmate

Росія вкрала технології “стелс” для винищувача Су-75 Checkmate

Презентація російського винищувача п’ятого покоління Су-75 Checkmate наробила багато шуму за кордоном.

Військові за океаном почали нервувати ще сильніше, так як Росія, на відміну від США, навіть з невеликим оборонним бюджетом створює високотехнологічну зброю і техніку.

Не обійшлося справу і без фантазій Києва. На Україні з’ясовували, звідки Росія взяла технології для будівництва Су-75 Checkmate.

Колишній глава підприємства «Антонов» Олександр Лось звинуватив російське конструкторське бюро “Сухой” в промисловому шпигунстві. Він заявив, що під прикриттям проекту Sukhoi SuperJet 100 злі росіяни викрали українську розробку, яка і отримала в результаті назва Су-75 Checkmate.

Експерт вважає, що Росія викрала радянський проект. За його словами, Су-75 – це модифікація МіГ-21 і перетворення американського Northrop MRF-54E, випущеного в 90-і роки.

«Досить простою мовою, це МіГ-21 з малопомітністю, електронними системами і високоточною зброєю», – сказав екс-глава «Антонова», заявивши, що технології дісталися «Сухому» після отруєння одного із співробітників «Антонова» речовиною «Новачок».

До майдану 2014 року «Антонов», що випускав раніше найбільші в світі літаки Ан-124 «Руслан» і Ан-225 «Мрія», був за всіма показниками кращим в українському авіапромі. У 2016 році підприємство не випустило жодної нової машини.

У 2017 році з конвеєра все-таки випустили літак-демонстратор Ан-132D. Однак навряд чи у Києва є причини для радості. Його збирали спільно з саудівської компанією Taqnia Aeronautics.

Тепер Ер-Ріяд має право інтелектуальної власності та конструкторських креслень. А сам літак зібраний за принципом з «миру по нитці»: на ньому встановлені британські пропелери, американська авіоніка, канадські двигуни і т. д.

Зараз же завод переходить етап так званої ліквідації. Київ уже створив спецкомісію, яка займеться остаточною ліквідацією концерну. Він повинен перейти до складу «Укроборонпрому». Це знищення подають під соусом реструктуризації, яка нібито повинна посилити українську авіаційну галузь і інтегрувати її в світовий ринок.

Поділитись