Еммануель Макрон змінює телефон після звітів про шпигунські програми

Еммануель Макрон змінює телефон після звітів про шпигунські програми

Президент Франції Еммануель Макон змінив свій телефон і номер після повідомлень про те, що на нього націлено шпигунське програмне забезпечення із ізраїльським назвою “Пегас”.

В офісі президента повідомили, що пан Макрон також наказав переглянути протоколи безпеки.

Цього тижня Ле Монд повідомив, що він та 14 французьких міністрів потрапили під попереджувальне сповіщення з боку Марокко.

Влада Марокко заперечує використання Пегаса та заявила, що звинувачення були “необґрунтованими та неправдивими”.

Шпигунське програмне забезпечення заражає iPhone та пристрої Android, дозволяючи користувачам отримувати повідомлення, фотографії та електронні листи. Виклики можна записувати, тоді як мікрофони та камери можуть бути таємно активовані.

Незрозуміло, чи було програмне забезпечення коли-небудь встановлене на телефон президента Франції. Але його ім’я було серед списку 50 000 контактів, на яких було націлене NSO Group, творця “Пегаса”, починаючи з 2016 року.

Не зрозуміло, скільки телефонів у списку було зламано.

Влада Угорщини, Ізраїлю та Алжиру розпочали розслідування використання Пегасу, щоб встановити, чи мали місце якісь злочини.

NSO Group заперечує звинувачення та заявляє, що не проводить регулярного розслідування того, на кого спрямовується, а має наявні системи перевірки клієнтів, з якими працює.

Поділитись