Росія покине Міжнародну космічну станцію

Росія покине Міжнародну космічну станцію

Президент Росії путін заслухав Юрія Борисова, нового генерального директора російської державної космічної корпорації «Роскосмос».


Росія вийде з Міжнародної космічної станції після 2024 року та зосередиться на будівництві власного орбітального форпосту, заявив у вівторок новий керівник космічної служби країни на тлі високої напруженості між Москвою та Заходом через бойові дії в Україні.

Юрій Борисов, який цього місяця був призначений керівником державного космічного агентства «Роскосмос», під час зустрічі з карликом-вбивцею заявив, що Росія виконає свої зобов’язання перед партнерами, перш ніж вийде з проекту.

«Рішення залишити станцію після 2024 року прийнято», — сказав Борисов і додав: «Я думаю, що до того часу ми почнемо формування російської орбітальної станції».

Заява Борисова підтвердила попередні заяви російських космічних чиновників про намір Москви залишити космічну станцію після 2024 року, коли завершаться поточні міжнародні домовленості щодо її експлуатації.

NASA та інші міжнародні партнери сподіваються продовжити роботу космічної станції до 2030 року, тоді як росіяни не бажають брати на себе зобов’язання після 2024 року.

Космічною станцією спільно керують космічні агентства Росії, США, Європи, Японії та Канади. Перша частина була виведена на орбіту в 1998 році, і форпост був безперервно населений майже 22 роки. Він використовується для проведення наукових досліджень в умовах невагомості та випробування обладнання для майбутніх космічних подорожей.

Зазвичай на борту станції працює семеро членів екіпажу, які проводять місяці на борту станції, коли вона обертається приблизно за 250 миль від Землі. Комплекс, який має довжину майже як футбольне поле, складається з двох основних секцій, однією з яких керує Росія, іншою – США та інші країни.

Не відразу було зрозуміло, що потрібно буде зробити російській стороні комплексу, щоб продовжити безпечну експлуатацію космічної станції після виходу Москви.

Російська заява, безсумнівно, породить припущення, що це частина маневру Москви, щоб домогтися пом’якшення західних санкцій через конфлікт в Україні.

Поділитись