російський комбат закатував українського військового на Чернігівщині

російський комбат закатував українського військового на Чернігівщині

Служба безпеки України зібрала доказову базу на російського командира батальйону, який вчиняв воєнні злочини під час тимчасової окупації Чернігівської області, зокрема закатував українського військового. Йому оголосили підозру.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Йдеться про майора Данила Кобліка — командира батальйону 74-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил рф, яка базується в місті Юрга Кемеровської області.

За даними слідства, у березні 2022 року він командував окупаційним підрозділом, який брав участь у захопленні селища Лукашівка на Чернігівщині.

Під час каральних рейдів на території селища окупанти взяли у полон українського військового, а також викрали трьох місцевих мирних жителів. Потерпілих ув’язнили в одному із захоплених гаражів, де російські загарбники облаштували катівню.

Коблік особисто допитував українського військовополоненого, застосовуючи до нього жорстокі тортури, кажуть в СБУ. У такий спосіб комбат намагався «вибити» з українця розвіддані про Сили оборони на території регіону.

Не отримавши жодної інформації, росіянин розстріляв українського солдата з автоматичної зброї, встановили правоохоронці.

Після цього Коблік почав катувати інших ув’язнених. Під час вчинення тортур він періодично здійснював постріли з автомата над їхніми головами.

Слідчі СБУ повідомили російському комбату про підозру за ч. 1, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України — порушення законів та звичаїв війни.

Наразі він переховується від правосуддя на території рф і тимчасово захопленій частині України. Однак СБУ запевняє, що проводить комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності. Уже встановлено орієнтовні місця його перебування і коло контактів.

Поділитись