Стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, які Росія активно застосовує для війни проти України, вже є застарілими, і Росія більше не здатна виробляти такі повітряні борти.
Про це військовий експерт Михайло Жирохов сказав в ефірі Радіо NV.
Зокрема, у експерта запитали, наскільки захисту України хоча б опосередковано може допомогти катастрофа російського бомбардувальника Ту-22М3 у Іркутській області.
«Ту-22 в Росії не виробляється. Вони можуть робити Ту-160, але там більше модернізація, і випуск – один літак на три роки. А ті старі стратегічні бомбардувальники потихеньку розпадаються у повітрі. І ці катастрофи регулярні. Практично кожен виліт має якісь технічні проблеми, про які дуже мало пишуть у відкритих медіа», – повідомив Жирохов.
За його словами, стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 вже не є дуже потужним елементом ядерної тріади. «Це просто з цивілізації, яка була до цього. Тому що виготовляти їх росіяни вже не можуть», – відзначив Жирохов.
Також у нього запитали про пожежу, яка виникла вночі неподалік аеродрому Батайськ на Ростовщині.
Як повідомив експерт, росіяни активно використовують аеродроми у Ростовській області, починаючи з 2014 року. Це основні аеродроми для літаків, які скидають керовані авіаційні бомби на лінії фронту.
«Незважаючи на те, що аеродром – це дуже велика ціль, але вона дуже важка для наших безпілотників. Тому що ще з радянських часів кожен аеродром прикритий доволі потужною системою ППО. І ця система ППО наразі підсилена. І зараз вони мають можливість, на жаль, збивати більше частину безпілотників, які летять до аеродрому. Тому, кожен такий випадок – це доволі унікальна штука через розуміння того, наскільки важко аеродроми уразити», – сказав Жирохов.
Він зауважив, що кілька днів тому було ураження у Таганрозі, де знаходиться авіаційний завод, два аеродроми. Прильоти на цих аеродромах фіксуються з 2022 року.
«Я думаю, що рано чи пізно, результат буде доволі потужний, тому що там техніка знаходиться у величезній кількості», – сказав експерт.