Хакерські групи, в тому числі пов’язані з росією, атакують ізраїльські урядові та медіа-сайти, об’єднавшись із палестинським військовим угрупованням ХАМАС.
Про це повідомляє Bloomberg.
Однією з таких є Killnet, група, яка нібито складається з патріотично налаштованих російських хакерів-добровольців, оголосила в неділю, що націлиться на всі урядові системи Ізраїлю за допомогою розподілених атак на відмову в обслуговуванні, типу кібератак, відомого як DDoS. Група звинуватила Ізраїль за кровопролиття та підтримку України та НАТО. Killnet стверджувала, що в неділю на деякий час вони вивели з ладу веб-сайт ізраїльського уряду та веб-сайт агентства безпеки Shin Bet.
У неділю, за даними сайту моніторингу check-host.net, обидва веб-сайти дійсно не працювали.
Іншою групою є Anonymous Sudan — хакерська група, яку експерти з кібербезпеки підозрюють як російську підставну групу — оголосила про підтримку «палестинського опору» та взяла на себе відповідальність за атаки на веб-сайт Jerusalem Post, на короткий час вивівши його з мережі в понеділок вранці. Газета написала в заяві, опублікованій на X (Twitter), що вона «зазнала кількох кібератак».Але згодом веб-сайт видання відновили.
«Очевидно, що інші російські хактивісти також обирають сторону та активно підтримують ХАМАС у їхній війні проти Ізраїлю. Їхні дії більше схожі на кон’юнктурні страйки. Конфлікт створює заголовки, які приваблюють такі групи, як Killnet, які намагаються монетизувати DDoS-атаки. Це все ще посилає повідомлення про те, що Росія на боці ХАМАС і проти Ізраїлю», – сказав Маттіас Велен, експерт із розвідки загроз у фірмі з кібербезпеки Truesec AB.
Фірма з кібербезпеки Group-IB заявила, що хакерська група під назвою AnonGhost скомпрометувала додаток для мобільного телефону, який використовується для попередження ізраїльтян про ракети під час конфлікту. Хакери скористалися вразливістю в додатку, щоб вставити підроблені сповіщення з такими фразами, як «смерть Ізраїлю» і «ядерна бомба йде», разом зі свастикою. Group-IB повідомила, що після цього програму видалили з Google Play Store.
Ізраїль часто стає об’єктом кібератак, і в деяких з них постійно звинувачують іранських хакерів. Однак поки не було зрозуміло, чи брали участь хакерські сили Ірану в поточному конфлікті.
Відповідь Ізраїлю
Проізраїльські угруповання також здійснюють власні атаки, націлюючись на палестинські організації за допомогою кібератак. Одна група, яка називає себе Індійськими кіберсилами, заявила, що в неділю заблокувала веб-сайт Палестинського національного банку та веб-сайт ХАМАС. У понеділок обидва все ще були недоступні.
«Останні кілька днів не були дуже помітними з точки зору кібернетики. Деякі групи здійснювали DDoS-атаки на деякі веб-сайти новин і урядові веб-сайти, але це не було серйозним або тривалим», – сказав Гіл Мессінг, керівник штабу ізраїльської фірми з кібербезпеки Check Point Software Technologies Ltd.. – «Тож загалом поки що цей фронт незначний. Це, звичайно, може змінитися».