Перша леді Каліфорнії звинуватила кінопродюсера Харві Вайнштейна у зґвалтуванні

Перша леді Каліфорнії звинуватила кінопродюсера Харві Вайнштейна у зґвалтуванні

У Каліфорнії у повному розпалі тривають судові слухання у новій справі проти скандального кінопродюсера Харві Вайнштейна, який і так був засуджений до 23 років ув’язнення.

Справа нова, а от звинувачення, як і раніше, старі – згвалтування та сексуальне насильство.

На цей раз однією з чотирьох ключових свідків виступає актриса, режисер-документаліст Дженніфер Сібель Ньюсом. Але не кінокар’єра примітна у цієї 48-річної жінки, а її чоловік – губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом. Нещодавно він переобрався на другий термін і є чи не потенційним кандидатом у президенти США від Демократичної партії на виборах 2024 року. Крім того, Дженніфер Сібель за очі називають не просто першою леді Каліфорнії, а сірим кардиналом. Зокрема, її позиція щодо гендерної рівності та фемінізму сильно вплинула на політичний курс Ньюсома, пише The New York Times.

Але сьогодні, ось уже кілька днів, Дженніфер Сібель відіграє роль свідка в суді Лос-Анджелеса. У переповненій залі суду ридаючи навзрид, вона розповіла, як Харві Вайнштейн у 2005 році затяг її в ліжко в готелі Беверлі-Хіллз. У той момент вона була акторкою-початківцем, яка мріяла про великі ролі, тому не перешкоджала грубим ласкам і домаганням.

– Він сказав, розслабся, все буде добре. Я тремтіла, мене трясло, я плакала, – згадувала актриса.

Під час слухань, що відбулися цього тижня, адвокат підозрюваного Марк Верксман влаштував жорсткий допит Ньюсом, обізвавши її повією і викривши її у зміні своїх свідчень. Він також висловив припущення, що актриса використала сексуальний зв’язок із продюсером для просування своєї кінокар’єри. У результаті своїми питаннями юрист довів свідок до сліз. У відповідь Дженніфер намагалася довести, що намагалася протистояти домаганням Вайнштейна та робила все, щоб не допустити сексу.

«Сібель Ньюсом могла відмовитися від присутності в будівлі суду, – пише The Los Angeles Times. – Але вона воліла не тільки зустрітися віч-на-віч з Вайнштейном, а й зустрітися віч-на-віч з усіма іншими».

Поділитись