Павло Дуров заявив, що Telegram починає монетизацію

Засновник Telegram Павло Дуров оголосив, що на тлі збільшення числа користувачів месенджер починає монетизацію (процес отримання прибутку з проекту), і перерахував плани компанії на найближчий час.

«У міру того, як Telegram наближається до позначки в 500 мільйонів активних користувачів, багато хто ставить питання: хто буде платити за це зростання? Адже чим більше користувачів, тим більше витрат на сервери і трафік. А підтримка проектів нашого масштабу обходиться в сотні мільйонів доларів в рік.

Протягом більшої частини історії Telegram я оплачував рахунки компанії з особистих заощаджень.

Але при поточних темпах зростання Telegram знаходиться на шляху до мільярдів активних користувачів — і відповідних витрат.

Коли технологічна компанія виростає до таких розмірів, у неї є тільки два шляхи — почати заробляти гроші для покриття витрат або продатися великому гравцеві.

Звідси питання — як поступимо ми? Проясню наші плани в кількох пунктах.

1. Ми не збираємося продавати компанію, як це зробили засновники WhatsApp.

Telegram потрібен світу як незалежний проект, де поважають права користувачів і забезпечують високу якість сервісу.

Telegram повинен і далі служити зразком технологічної компанії, яка прагне до досконалості і цілісності. Сумні приклади наших попередників показують, що це неможливо в складі великої корпорації.

2. Telegram проіснує ще довго. Ми почали розробляти Telegram більше 8 років тому — спочатку як продукт для свого особистого використання. З тих пір ми пройшли великий шлях. Telegram розсунув кордони можливого в цілому ряді аспектів комунікації — в шифруванні, функціональності, простоті, дизайні, швидкості. Але це тільки початок. Ми можемо — і повинні — принести світу набагато більше.

3. Щоб виконати пункти 1 і 2, з наступного року Telegram почне монетизувати.

При цьому ми залишимося вірними нашим цінностям і гарантіям, які дали в минулому. Завдяки досягнутому масштабу, ми зможемо монетизувати Telegram ненав’язливо — більшість користувачів навряд чи помітять будь-які серйозні зміни.

4. Всі поточні сервіси Telegram залишаться безкоштовними.

Крім них, ми запропонуємо додаткові функції для бізнес-команд і користувачів з розширеними потребами. Деякі з цих нових функцій будуть ресурсоємними і, як наслідок, стануть платними. Звичайні користувачі завжди будуть користуватися Telegram безкоштовно.

5. Всі сервіси Telegram, пов’язані з обміном повідомленнями, залишаться вільними від реклами.

Вважаємо, що реклама в особистих і групових чатах неприйнятна. Спілкування між людьми не повинно перериватися на рекламу.

6. Крім обміну повідомленнями, в Telegram є соціально-мережева складова. Масові публічні канали Telegram, побудовані за принципом мовлення «один до багатьох», можуть досягати мільйонів передплатників і мають мало спільного з традиційним обміном повідомленнями.

У багатьох країнах власники таких каналів заробляють на показі реклами своїм передплатникам, іноді через сторонні рекламні платформи. Рекламні оголошення, які вони публікують, виглядають як звичайні повідомлення і нерідко нав’язливі.

У зв’язку з цим ми запропонуємо нашу власну рекламну платформу для каналів, яка забезпечить користувачам комфорт і конфіденційність, а нам дозволить покривати витрати на сервери і трафік.

7. Монетизація Telegram повинна приносити користь не тільки нам, а й усьому суспільству. Наприклад, якщо популярні публічні канали будуть монетизувати через рекламну платформу, власники цих каналів отримають безкоштовний трафік пропорційно їх охопленням. Або, якщо на додачу до поточним безкоштовним стікери з’являться платні стікери з розширеними можливостями, художники цих стікерів також отримають частину доходу.

Ми хочемо, щоб творці контенту і підприємці в Telegram процвітали, збагачуючи всіх наших користувачів за рахунок підвищення якості сервісу.

Таким ми бачимо шлях Telegram.

Завдяки йому ми зможемо впровадити безліч нових функцій і вітати мільярди нових користувачів протягом прийдешніх десятиліть. Цей підхід дозволить нам залишатися незалежними, зберегти наші цінності, і запропонувати світові приклад технологічної компанії нового типу».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,