Нові субмарини РФ не виправдали очікувань

Нові субмарини РФ не виправдали очікувань

Російські підводні човни класу «Кило», які отримали прізвисько «Чорна діра», судячи з усього, залишаться стратегічним активом ВМФ Росії на роки вперед. Субмарини нового покоління проєкту «Лада», які мали їх замінити, зіткнулися із серйозними проблемами.

Про це у своїй статті для 19FortyFive пише журналіст Кейлеб Ларсон.

«Проєкт «Лада» замислювався як сучасна неатомна субмарина з поліпшеною скритністю, високою автоматизацією і системою AIP для збільшення підводної автономності без спливання. У теорії, «Лада» мала наблизитися за характеристиками до передових західних аналогів. Однак підводні човни цього проєкту зіткнулися з серйозними проблемами», – йдеться в статті.

Зазначається, що проблеми з надійністю, висока гучність і дорожнеча експлуатації призвели до затримок і незадоволеності.

«Хоча розробка «Лади» формально триває, ВМФ Росії продовжує інвестувати в новітні човни проєкту 636.3 класу «Кіло». Це підкреслює складнощі з проєктом «Лада» і переваги вже відпрацьованого класу «Кіло», – додав Ларсон. – З огляду на проблеми з «Ладою», підводні човни класу «Кіло» можуть залишатися в строю ще довгі роки».

Нагадується, що ці субмарини є одними з найбільш широко експлуатованих і експортованих російських дизель-електричних підводних човнів постхолодної війни.

Клас «Кіло» надійшов на озброєння на початку 1980-х років. Його конструкція була орієнтована на боротьбу з надводними цілями і прибережну оборону, з розрахунком на роботу в мілководних районах Балтійського і Чорного морів, а також у прибережних водах, нагадав автор.

За словами Ларсона, завдяки своїй малошумності ці підводні човни виконують розвідувальні завдання, це принесло їм прізвисько «Чорна діра». Хоча, як зазначив журналіст, воно радше міф, ніж реальність.

Водночас він констатував, що за минулі роки субмарини класу «Кіло» отримали значні поліпшення:

«З моменту появи було створено кілька модифікацій класу «Кіло». Третя і найсучасніша модифікація – проєкт 636.3 – включає цифрові системи управління вогнем і можливість запуску крилатих ракет «Калібр», що дає можливість наносити удари по наземних цілях і розширює потенціал проєктування сили».

Поділитись