Нове дослідження, здійснене китайськими вченими, пролило світло на те, як саме Тибетське нагір’я стало вершиною світу, повідомляє агентство Сіньхуа.
Згідно з дослідженням, опублікованому раніше минулого тижня журналом Science Advances, центральна і південна частина Тибетського нагір’я зросла до висоти від 3500 до 4500 метрів близько від 26 до 21 млн років тому. Ці знахідки кидають виклик широко поширеній думці про те, що плато досягло висоти 4600 метрів ще 40 млн років тому.
Провідний дослідник з Дослідницького інституту Тибетського нагір’я при Китайській академії наук Фан Сяомін заявив, що результати були зроблені на основі аналізу скам’янілостей в улоговині Луньпола.
Розташована в центральній частині Тибетського нагір’я улоговина багата копалинами, тропічними рослинами і тваринами, які можуть бути використані для аналізу історії підняття нагір’я, а також історії кліматичних і екологічних змін.
Аналіз показав, що центральні та південні райони нагір’я спочатку повільно деформувалися і осідали в період між 42 і 25 млн років тому, а потім піднялося приблизно від 25 до 20 млн років тому.
Він сказав, що плато є найбільш типовою внутрішньоконтинентальною деформованої і піднятою областю на Землі, а також областю, де вулкани і землетруси дуже активні. Таким чином, розуміння еволюції висоти нагір’я має вирішальне значення для розуміння механізмів його зростання і формування, а також відповідних геологічних катастроф і змін рельєфу.