Вчені назвали число людей в світі, яким не вистачить вакцини від COVID-19

Майже чверть світового населення може не отримати доступ до вакцини проти COVID-19 в наступному році.

До такого висновку прийшли вчені з США та Китаю. Це пов’язано з обмеженнями виробничих потужностей, складнощами логістики та відсутністю коштів на закупівлю вакцини у бідних країн. Результати досліджень опубліковані в двох статтях в журналі BMJ. За оцінками вчених, на сьогоднішній день 3,7 мільярда чоловік, або 68 відсотків дорослого населення планети хотіли б отримати вакцину від COVID-19.

Дослідники зі Школи громадської охорони здоров’я Блумберга Університету Джонса Хопкінса проаналізували попередні замовлення на вакцини, які надійшли від різних країн.

Автори повідомляють, що до 15 листопада 2020 року було зареєстровано замовлення в цілому на 7,48 мільярда доз або 3,76 мільярда курсів вакцини проти COVID-19 від 13 виробників, що проходять клінічні випробування.

Трохи більше половини цих доз — 51 відсоток — будуть доставлені в країни з високим рівнем доходів, в яких проживає 14 відсотків населення світу. Іншим країнам, з низьким і середнім рівнем доходу, залишається менше половини доз, незважаючи на те, що жителі цих країнах складають більше 85 відсотків населення Землі.

про щоб отримати і цю частину, бідні країни повинні будуть якимось чином заплатити за вакцини. Як буде реалізований цей процес, багато в чому залежить від того, чи погодяться країни з високим рівнем доходів ділитися тим, що вони закуповують, і чи будуть США і Росія брати участь в глобально скоординованих зусиллях.

Дослідники розрахували, що, якщо все вакцини-кандидати будуть успішно масштабовані, загальна прогнозована виробнича потужність складе 5,96 мільярда курсів до кінця 2021 року за ціною від 6 до 74 доларів за курс. Але навіть, якщо всім виробникам вакцин вдасться досягти максимальної виробничої потужності і багаті країни поділяться з бідними, до 2022 року принаймні чверть населення світу так і не отримає доступу до вакцини. Крім того, експерти попереджають, що вакцини буде так само складно доставити, а також розробити.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,