НАСА призупинило контракт зі SpaceX з розробки місячного модуля

Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) призупинило дію контракту з американською компанією SpaceX Ілона Маска на розробку і створення місячного посадкового модуля.

Про це повідомила офіційний представник NASA Моніка Вітт.

Компанії Blue Origin Джеффа Безоса і Dynetics опротестували рішення про перемогу компанії Ілона Маска в Головному контрольному управлінні США. Документ передбачає створення модуля для висадки астронавтів на поверхню природного супутника Землі в рамках програми Artemis. Як повідомила Вітт, NASA поінформувало SpaceX про припинення контракту на суму 2,9 мільярда доларів до тих пір, поки «GAO не дозволить все решта тяжби, пов’язані з цією закупівлею».

Раніше в квітні повідомлялося, що компанія Ілона Маска SpaceX буде відправляти астронавтів на Місяць. Організація виграла відповідний контракт від НАСА. У конкурсі також брала участь компанія Джеффа Безоса Blue Origin спільно з Lockheed Martin, Northrop Grumman і Draper, а також компанія Dynetics. Згідно з контрактом, Space X буде повинна доставити на кораблі Orion чотирьох астронавтів на станцію. Після цього двох з них відправлять на Місяць кораблем Starship, що належить компанії Маска.

У травні 2020 НАСА представило міжнародне «Угода Артеміди» (Artemis Accords), в якому описані міжнародні правила освоєння Місяця і видобутку корисних копалин на її території. Так, наприклад, згідно з десяти нових принципів, зазначених в угоді, тепер вводиться поняття «безпечних зон» навколо майбутніх місячних баз.

Крім того, НАСА пропонує публічний обмін отриманими науковими даними, а також реєстрацію космічних апаратів на Місяці.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,