Київські журналістки Арна Логард (Олена Паламарчук) та Ольга Шишко презентували книгу «Веселі звірята: 50 віршів для малят».
«Ідея книги зародилася п’ять років тому, коли моєму синові було півроку. Він дуже кумедно реагував на звук «беее» — одразу заливався сміхом! Так з’явився перший вірш — про баранчика Борю», — розповідає Арна Логард.
Згодом до проєкту долучилася Ольга Шишко.
https://www.youtube.com/shorts/81mP9gjOo58
«Ми з Оленою познайомилися під час спільної роботи в редакції Segodnya.ua і наша дружба з часом переросла у творчу співпрацю. Першими слухачами «Веселих звірят» стали наші дітки. Найбільше їм подобається історія про свинку, яка не хоче спати», — ділиться Ольга Шишко.
Особливість «Веселих звірят» у тому, що автори відійшли від стереотипних образів тварин, які зазвичай зустрічаються в дитячій літературі.
«Ми не хотіли писати про те, що зайчик пухнастий, а лисичка хитра – таких книг уже достатньо на ринку. Ми прагнули створити яскравих персонажів, які б руйнували шаблони,» – пояснює Арна Логард.
«Шукаючи віршики для наших дітей, ми часто не могли знайти такі, щоб були одночасно прості, захопливі й відповідали нашим уявленням про якісну дитячу літературу. Тому вирішили створити їх самі. Так з’явилися тхір-детектив, який має гострий нюх та симпатичний капелюх, сурикат-астроном, що знає все про комети, алігатор-таксист, що возить жаб на болото, пантера-кондитер та багато інших,» – додає Ольга Шишко.
Книга проілюстрована за допомогою нейромережі Midjourney, що є одним із новаторських підходів у книговидавництві.
«У такий важкий для нашої країни час ми мусимо посміхатися дітям попри все, радувати їх, відволікати розвагами та цікавими книгами, щоб вони почувалися веселими та щасливими, не припиняли мріяти й вірити у себе. «Веселі звірята» створювалися з позитивом і вони про те, що світ повний можливостей, і кожен може стати ким завгодно – детективом, кондитером чи астрономом», — говорить Арна Логард.
Зараз книга «Веселі звірята: 50 віршів для малят» доступна для українців у США, Канаді, Польщі та інших країнах Європи на Amazon, а в Україні – в цифровому форматі. Авторки також ведуть перемовини з українськими видавництвами щодо друку тиражу для українського ринку.