Корпорація Google прослуховувала користувачів

Корпорація Google прослуховувала користувачів

Google зізналася, що її співробітники слухають записи користувачів голосових помічників.

Співробітники корпорації Google регулярно прослуховують голосові команди, які користувачі віддають смарт-динаміку Google Home або додатком Google Assistant. З таким визнанням виступив в офіційному блозі Google менеджер по продукції компанії Девід Монсіс. За його словами, Google співпрацює з великим числом експертів-лінгвістів по всьому світу, які допомагають компанії удосконалювати систему розпізнавання мови, а також додавати підтримку різних мов.

“Ці експерти аналізують і транскрибують невелику кількість запитів, допомагаючи нам краще розуміти ці мови”, – сказав Монсіс, зазначивши, що це найважливіший елемент створення системи розпізнавання людської мови штучним інтелектом.

Він підкреслив, що співробітники Google не знають, чиї саме аудіоповідомлення вони прослуховують і не мають доступу до будь-якої особистої інформації. Крім того, експертам “заборонено транскрибувати розмови або інші звуки, що лунають на тлі”, їх повноваження поширюються лише на “команди, спрямовані безпосередньо пристроїв Google”.

Агентство Associated Press підкреслює, що на такий крок компанія змушена була піти після того, як близько тисячі голосових команд, відданих користувачами додатків або смарт-динаміків Google, виявилися в доступі бельгійського телеканалу VRT. Деякі з них містили особисту інформацію про користувачів, а також розмови, що звучать на задньому плані.

Монсіс підкреслив, що записи були в порушення правил компанії передані телеканалу одним з експертів по розпізнаванню мови, які працюють з носіями голландської мови. За словами менеджера Google, компанія проводить розслідування інциденту і вживе всіх відповідних заходів.

Поділитись