Компанія SpaceX встановила два рекорди

Важка ракета Falcon 9 американської компанії SpaceX в ході останнього запуску, який відбувся 24 листопада, встановила відразу два рекорди.

Про це повідомляє SpaceNews. Видання зазначає, що проведений старт став сотим для носіїв Falcon 9, включаючи невдалий запуск в червні 2015 року, але не вибух ракети в вересні 2016 року. Крім того, в ході останнього старту SpaceX вдалося в сьомий раз використовувати для виведення корисного навантаження одну і ту ж першу сходинку. Видання нагадує, що перший політ ступені B1049 відбувся у вересні 2018 року, коли був запущений канадський телекомунікаційний супутник Telstar 18V. Другий раз щабель була задіяна в січні 2019 року, коли запускалися супутники Iridium. Надалі B1049 п’ять разів застосовувалася для запуску супутників Starlink.

У серпні одна і та ж перша ступінь важкої ракети Falcon 9 після успішного запуску 58 космічних апаратів системи глобального інтернету Starlink і трьох супутників компанії Planet була збережена в шостий раз.

У тому ж місяці видання Ars Technica повідомило, що, згідно з тестом Speedtest від Ookla, швидкість інтернету Starlink при скачуванні становить 11-60 мегабіт в секунду, завантаженні — 5-18 мегабіт в секунду. При цьому час затримки сигналу — 31-94 мілісекунди. У деяких бета-користувачів системи пінг становив 20-21 мілісекунди.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: ,