Керівництво Держспецзв’язку заволоділо 62 млн грн при закупівлі програмного забезпечення

Керівництво Держспецзв’язку заволоділо 62 млн грн при закупівлі програмного забезпечення

20 листопада 2023 року НАБУ та САП розкрили факт організованої діяльності групи, яка включала в себе керівництво Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України і яка заволоділа понад 62 мільйонами гривень державних коштів.

Розслідування показало, що протягом 2020-2022 років власник групи компаній разом із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему витрачання бюджетних коштів, призначених на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для втілення цієї схеми вони використали дві підконтрольні компанії, утримуючи закупівлю у таємниці, щоб уникнути відкритих торгів і гарантувати свою перемогу. За допомогою цих компаній держпідприємство, що було підпорядковане Держспецзв’язку, уклало договори на постачання відповідного програмного забезпечення та послуг, перераховуючи понад 285 мільйонів гривень у 2021-2022 роках.

Проте реальна вартість програмного забезпечення, яке компанії придбали за кордоном, складала 223 мільйони гривень, тоді як різницею у понад 62 мільйони гривень заволоділи члени злочинної групи. Ці кошти були виведені на рахунки контрольованих компаній за кордоном з метою легалізації та розподілу між учасниками організованої злочинної групи.

Поділитись