Іграшки, подарунки і новорічні аксесуари можуть переносити COVID-19

Значний перелік іграшок, подарунків і новорічних аксесуарів може стати переносником коронавірусу, вважають опитані ЗМІ лікарі: наприклад, на картонних поверхнях вірус здатний зберігатися до доби, а на пластикових і металевих — до трьох днів.

«Практично будь-яка поверхня може містити хвороботворні мікроорганізми. Вірус Sars-CoV-2, який стає причиною хвороби COVID-19, може жити на грошах, на картонних поверхнях він зберігається до 24 годин, а на пластикових і металевих — до трьох днів», — сказала лікар-епідеміолог Ольга Ненастіна.

З урахуванням цього, зазначає Ненастіна, значний перелік іграшок, подарунків і новорічних дрібничок може стати переносником небезпечного вірусу. Крім цього, бактерії часто процвітають в теплій вологому середовищі, створюваної одягом та постільною білизною. Коронавірус ж довше живе на твердих поверхнях, включаючи пластик і нержавіючу сталь.

«Тому при виборі подарунків в торгових центрах необхідно обов’язково бути в масках і одноразових рукавичках», — радить Ненастіна.

У свою чергу, доктор медичних наук, лікар-імунолог, фахівець з особливо небезпечних інфекцій Владислав Перлів рекомендує по приході додому обробити куплені речі дезінфікувальним засобом.

«Якщо якісь подарунки, я думаю, що простіше їх винести на балкон на якийсь час, а якщо овочі та фрукти — просто добре помити проточною водою», — сказала лікар.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,