Китайський виробник смартфонів і телекомунікаційного обладнання Huawei знайшов порятунок від введених США санкцій у Великобританії.
Влада цієї країни готуються надати компанії доступ до місцевого ринку зв’язку нового покоління 5G, пише Financial Times.
За даними видання, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон може підписати відповідний документ вже 28 січня. Він надасть Huawei доступ до британського ринку – китайська компанія зможе постачати обладнання британським мобільним операторам, які працюють в мережах 5G.
При цьому перелік такого встаткування буде строго обмежений. На нього, швидше за все, будуть ставитися антени і базові станції. На поставки ключової інфраструктури, як і раніше будуть поширюватися обмеження, за дотриманням яких стежитимуть влади.
Зокрема, уряд має намір строго обмежити частку ринку, доступну Huawei. Інші питання, пов’язані з компанією, будуть перебувати у віданні Ради національної безпеки. Його найближче засідання також повинно відбутися 28 січня. Відзначається, що влада боїться надмірної залежності від китайського постачальника.
Крім того, Лондон стурбований тим, як допуск Huawei в країну вплине на відносини з США. Влада США вже заявляли, що співпраця з Huawei ставить під загрозу обмін розвідувальними даними між Лондоном і Вашингтоном. Держсекретар США Майкл Помпео вже назвав майбутнє рішення Джонсона і британського уряду дуже важливим.
Головною причиною, по якій Великобританія збирається допустити Huawei до свого ринку, є прагнення до забезпечення конкуренції. Китайська компанія може стати третім гравцем, представленим в країні, після шведської Ericsson і фінської Nokia. Джонсон вже заявляв, що не перешкоджатиме розвитку прогресу в Великобританії.
При цьому британські спецслужби не бачать загрози у співпраці з Huawei, про що вже заявили Джонсону і уряду.
Huawei потрапила під санкції в США навесні 2019 року. Вашингтон звинуватив компанію в стеженні за користувачами і передачі їх особистих даних китайським спецслужбам. Американським підприємствам було заборонено співпрацювати з корпорацією і постачати їй обладнання та програмне забезпечення. У листопаді обмеження були частково зняті: співпраця з Huawei було дозволено за умови отримання спеціальної ліцензії. Однією з перших її отримала Microsoft.