Greenpeace: площа лісових пожеж у 2021 році побила рекорди

Площі лісових пожеж в Росії в цьому році стали рекордними з початку XXI століття.

Інформаційна система дистанційного моніторингу зафіксувала пожежі на території 18,2 млн га. У минулому році ця цифра була на 0,1 млн га менше. Про це заявив керівник лісової програми російського відділення Greenpeace Олексій Ярошенко.

Порівнювати пожежі з займанням минулого століття не можливо. До 2001 року в країні була відсутня система супутникового моніторингу лісів. При цьому, якщо слідувати приблизними оцінками дослідників, то площа гігантської пожежі в Сибіру в 1915 році становила 14,2 млн га. Тому експерти вважають, що в цьому році самі катастрофічні наслідки загорянь.

Ярошенко уточнив, що в статистику не входить вигоряння молодих лісів, які гинуть при весняних палах сухої трави на занедбаних землях сільськогосподарського призначення. За оцінками експертів це щонайменше кілька мільйонів гектарів, в основному в регіонах півдня Сибіру і Далекого Сходу. А це величезна проблема для цих територій.

Фахівець пояснив, що для сільського господарства ці землі вже не будуть використані. Вони низькопродуктивні і важкодоступні. Зате вони прекрасно підходять для лісівництва. На жаль, весняні пожежі вбивають цей потенціал.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,