Французький детектив Патріс Ті підозрюється у викраденні скарбу, що включає 14000 римських монет та інших цінних артефактів.
Він стверджує, що викопав все на бельгійському полі. Бельгійська влада назвали його найбільшим археологічним грабіжником в історії Європи.
Патріс Ті стверджує, що він випадково виявив реліквії за допомогою металошукача в двох місцях недалеко від Гінгелома, фламандського міста в 40 милях на схід від Брюсселя, в жовтні минулого року.
У Франції металошукачі дозволено використовувати тільки для наукових досліджень, але у Фландрії, що говорить по-голландськи, їх можна використовувати для особистих пошуків. Монети були офіційно оголошені власністю шукача.
Однак розповідь мисливця за скарбами піддався сумніву після того, як представники Бельгійського агентства нерухомого спадщини висловили стурбованість французької митниці з приводу розміру знахідки та місця розташування ділянок, де ймовірно були виявлені монети.
В ході рейду французької влади на будинок цієї людини був виявлений скарб із 27 400 безпрецедентно цінних історичних предметів: від браслетів і намист, що датуються бронзовим і залізним століттям, до порожнього мідного римського додекаедру, відомих копій якого всього сто штук. Їх використання залишається великою археологічної загадкою.
Були також римські брошки, відомі як фібули, пряжки ременів Меровингів і епохи Відродження, частини статуй і римські і галльські монети – всі вони, на думку влади, здобуті незаконно.
Тепер детектив очікує суду. За версією слідства, він використовував різницю між французьким законодавством і фламандськими правилами, щоб наповнити свою схованку з награбованими товарами.
Бруно Ле Мер, міністр економіки Франції, сказав: «Ми раді цьому зразковому співпраці між митними службовцями, археологами і нашими бельгійськими друзями, яким ми щиро дякуємо вам за їхню пильність. Це дозволило захопити безцінне археологічне скарб. Порушнику загрожує тюремне ув’язнення і митні штрафи в розмірі сотень тисяч євро. Це ясне послання тим, хто заради блага і егоїстичного задоволення небагатьох позбавляє нас нашої спільної спадщини і стирає цілі шпальти нашої історії».