Фізики заявили про прорив в квантовій голографії

Фізики заявили про прорив в квантовій голографії

Фізики Університету Глазго заявили про прорив в області квантової голографії, яка дозволяє створювати чіткі та деталізовані зображення, прибираючи перешкоди від небажаних джерел світла та інших зовнішніх впливів.

В основі методу лежить квантова заплутаність поляризацій фотонів, коли властивості частинок виявляються взаємозалежні, незважаючи на те що розмежовує їх відстань. Стаття вчених опублікована в журналі Nature Physics. Коротко тлумаченнями щодо проривного дослідженні розповідається в прес-релізі на Phys.org.

У звичайній голографії зображення предмета найчастіше створюється за допомогою лазерного променя, який поділяється на два променя, званих об’єктних і опорним. Об’єктний промінь розширюється і висвітлює предмет, відбиваючись і потрапляючи потім на фотографічну пластинку. Опорний промінь не стосується предмета, відбивається від дзеркала і також падає на пластинку, взаємодіючи з променем, відбитим від предмета, і створюючи інтерференційну картину. Під час експонування джерела світла, об’єкт і платівка повинні залишатися нерухомими відносно один одного, інакше голограма буде зіпсована.

Для живих об’єктів і нестабільних матеріалів голографія можлива тільки при використанні інтенсивного і короткого імпульсу світла, що становить небезпеку і проводиться майже завжди в лабораторіях зі спеціальним обладнанням.

Поділитись