Епідеміолог Роб Уоллес заявив, що вирощування тварин на м’ясо та шкіру в промислових масштабах здатне призвести до появи вірусу, який уб’є близько мільярда людей, повідомляє видання Dnes.dir.
У матеріалі розповідається про загибель понад 100 тисяч курей на фермі під Астраханню у грудні 2020 року. Причиною виявився штам пташиного грипу H5N8. Тим часом у 2021 році стало відомо про перше зараження людей пташиним грипом у Китаї – це було 7 людей.
Тим часом у КНР уже відомо про загибель кількох десятків людей від пташиного грипу. «Поки що проблема під контролем, але вчені переконані, що наступна пандемія прийде з промислових ферм», – зазначається у статті.
Умови на фермах, де тварини у великій кількості скупчені на маленькому просторі у темряві, є ідеальними для появи та поширення вірусів. Фахівці на цих фермах у великій кількості використовують вакцини та антибіотики, імунітет тварин слабшає, що надає чудові умови для появи вірусів.
Біолог з Університету Бата Сем Шепард підкреслює, що використання антибіотиків, перенаселеність та генетична схожість між тваринами є зручними умовами для злиття різних патогенів та бактерій, а також їхнього впливу на життя людини. Зокрема, вже відомо, що коронавірус здатні заражатися норки, а вірусом МЕРС – верблюди. “На думку експертів, потенційна пандемія пташиного грипу може бути набагато більш смертоносною, ніж COVID-19”, – наголошується в матеріалі.