Експерти порахували, скільки акул можуть бути вбиті заради вакцини від COVID-19

Експерти в Каліфорнії з групи захисників акул повідомили, що 500 тисяч акул можуть бути вбиті для виробництва вакцин від коронавірусу COVID-19, пише газета Telegraph.


Повідомляється, що однією зі складових деяких потенційних вакцин проти COVID-19 є сквален, який виробляється в печінці акул. В даний час британська фармацевтична компанія GlaxoSmithKline використовує сквален з акулячої печінки для створення ад’ювантів для використання в вакцинах від грипу. У травні компанія заявила, що має намір провести мільярд доз цього з’єднання для потенційного використання в вакцинах від коронавірусу.

За підрахунками групи захисників акул Shark Allies, для вакцинації всіх людей в світі однією дозою вакцини COVID-19, що містить сквален, потрібно вбити близько 250 тисяч акул, це число подвоюється, якщо кожній людині знадобиться два щеплення.

Разом з тим, представник компанії GlaxoSmithKline заявив, що компанія «прихильна принципам охорони навколишнього середовища і по можливості вивчає можливості використання альтернативних джерел сировини».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,