Вакцина від COVID-19 Johnson & Johnson викликала стійку імунну відповідь

Експериментальна вакцина проти COVID-19 компанії Johnson & Johnson (J & J) викликала імунну відповідь у більшості добровольців, які отримали щеплення в ранньому випробуванні, а також показала хороші показники з безпеки.

Про це пише WSJ з посиланням на дослідження, опубліковане на сервері медичних препринтів medRxiv. Отримані результати затвердили раніше прийняте рішення J & J почати більш велике дослідження на пізній стадії за участю до 60 000 чоловік, яке надасть розширені докази того, чи безпечно вакцина захищає людей від COVID-19.

Раніше на цьому тижні компанія заявила, що результати випробування вакцини в фазі 1/2 були позитивними. Велике дослідження третього етапу дасть перші результати до кінця 2020 або на початку 2021 року.

Компанія J & J з Нью-Брансвік, штат Нью-Джерсі, почала перше дослідження вакцини під кодовою назвою Ad26 на людях в липні в Бельгії і США. Тоді були охоплені понад 1000 дорослих. На випробовуваних тестувалися різні рівні доз і режими дозування.

Докладні проміжні результати дослідження були розміщені на сервері препринтів medRxiv. На сайті публікуються медичні рукописи до того, як вони будуть перевірені рецензентами і опубліковані в медичних журналах.

Виявилося, що серед переважної більшості певних підгруп досліджуваних одноразова доза вакцини індукує так звані нейтралізуючі антитіла до Коронавірусу при вимірюванні в зразках крові приблизно через чотири тижні після вакцинації.

Нейтралізуючі антитіла — це агенти імунної системи, які блокують вірус і запобігають поширенню COVID-19. Як говориться в дослідженні, концентрації нейтралізують антитіл, індуковані вакциною, можна було порівняти з рівнями, що спостерігаються в крові людей, які видужали від Covid-19.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,