Експерт назвав причину перерви в польотах Росії і США до Місяця

Експерт назвав причину перерви в польотах Росії і США до Місяця

Майже півстолітня перерва в пілотованих польотах на Місяць відбулася через втрату знання і досвіду, які важко відновити.

Надолужити їх можна спільними зусиллями, вважає американський експерт, автор книги “Перші на Місяці” (First on the Moon) Рід Пайл. “За (майже) 50-річну перерву (у польотах на Місяць) США і СРСР втратили деякі знання і досвід, частину яких важко заповнити … але я впевнений, що з істотними інвестиціями і, ймовірно, при обміні знаннями між розумними людьми з різних країн, ми в мирній взаємодії можемо швидко і ефективно повернутися туди , – сказав РІА Новини автор численних праць з історії космічних досліджень в зв’язку з відзначається  50-х роковин першої висадки людей на Місяць.

За його словами, в числі втрачених напрацювань можна назвати “ракетні двигуни з повністю регульованою ракетної тягою і виробництво стійких до впливу зовнішніх факторів скафандрів для роботи на поверхні Місяця і Марса”.

“Я б хотів бачити, щоб приватні компанії та міжнародні космічні відомства працювали разом над досягненням того, щоб постійна присутність людей на Місяці стало реальністю в 2020-ті роки”, – сказав Пайл. Автор сподівається, що поступово, ймовірно, протягом наступного десятиліття космічні держави, в тому числі Китай і Індія, усвідомлюють, що “найкращим способом руху вперед є співпраця”.

“Це може бути набагато дешевше для кожної країни-учасника, і кожна може запропонувати свої напрацювання: Росія має надійними і добре розробленими одноразовими ракетами і космічними кораблями, Індія і Китай можуть запропонувати більш низькі трудовитрати, у США є досвід пілотованих польотів за межі земної орбіти і в сфері роботехніки. Тільки подумайте, що ми можемо досягти в космосі, об’єднавши ці зусилля!” – сказав експерт.

Поділитись