Держдеп США не зміг знайти подаровану Помпео пляшку віскі за 5,8 тисячі доларів

Держдеп США не зміг знайти подаровану Помпео пляшку віскі за 5,8 тисячі доларів

Держдепартамент США за підсумками проведеного розслідування не зміг знайти подаровану колишньому держсекретарю Майклу Помпео пляшку японського віскі вартістю 5,8 тисячі доларів.

Про це повідомляє ABC News.

Уточнюється, що йдеться про пляшку 30-річного віскі Suntory Hibiki, яку Помпео отримав від уряду Японії у 2019 році. Також інспектори не знайшли пам’ятну золоту монету та деякі інші подарунки вартістю десятки тисяч доларів, які зникли під час правління адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа. Водночас Держдеп виявив вісім фарфорових та мідних ваз, загальна вартість яких становить 20 тисяч доларів.

Крім того, у звіті наголошується, що представники нової адміністрації виявили сховище з подарунками «в стані безладу», коли увійшли до нього у січні. Також в ході розслідування з’ясувалося, що доступ до складу подарунків мала велика кількість людей. Так, з 3 серпня 2020 року по 31 січня карту безпеки для входу до сховища використали 77 осіб, які загалом відвідали приміщення понад три тисячі разів.

Про розслідування стало відомо у серпні цього року. Управління генерального інспектора підозрює, що американські політики могли забрати подарунки, які фінансуються платниками податків, із сховища подарунків Держдепартаменту у січні. Серед предметів, що зникли, — подарункові пакети з пам’ятними сувенірами, придбаними для лідерів країн G7. У набір входили шкіряні портфелі, олов’яні таці та мармурові скриньки. Вартість кожного пакету із сувенірами оцінювалася у 680 доларів. Подарунки планувалося презентувати на саміті у Кемп-Девіді у 2020 році, проте його було скасовано через пандемію коронавірусу.

Поділитись