Човен, запущений школярами в США, через 462 дні знайшли в Норвегії

Невеликий човен, спущений на воду в жовтні 2020 року учнями середньої школи американського штату Нью-Гемпшир і містив фотографії, осіннє листя, жолуді і монети, був знайдений через 462 дні шестикласником в Норвегії, пише CNN з посиланням на газету Portsmouth Heral.

Довжина човна, що отримав назву Rye Riptides, менше двох метрів, вона прикрашена дитячими малюнками і оснащена пристроєм стеження, яке через якийсь час вийшло з ладу. Човен був знайдений 1 лютого на невеликому норвезькому острові Смела. Вона втратила частину корпусу та кіль, була густо вкрита черепашками, проте палуба та вантажний відсік залишилися цілими. Учень, який її знайшов, Карел Нунчич, приніс човен у свою школу і разом із однокласниками вийняв її вміст. Норвезькі школярі планує незабаром провести телефонну розмову з учнями американської школи Rye Junior High, які відправили цей човен у такий довгий шлях.

«Коли ви відправляєте таке, ви гадки не маєте, де воно в кінцевому рахунку виявиться, як туди потрапить, якщо взагалі виявиться хоч десь, — каже Кессі Стайміст, виконавчий директор Educational Passages, некомерційної організації, яка працювала зі школярами над цим проектом 2018 року. — Проте діти вкладають у це свої надії та мрії, і я схильна думати, що це іноді допомагає».

«Я здивована, що човен справді кудись дістався, — каже семикласниця Моллі Флінн. — Я думала, що вона пропаде десь посередині океану, а вона все ж таки знайшлася, і це дуже, дуже круто і дивно».

Школярі пустили міні-човен в Атлантичний океан ще до виходу на пенсію свого вчителя та ініціатора проекту Шейли Адамс і пізніше намагалися відслідковувати шлях свого суденця. Часом човен передавав координати, одержувані за допомогою GPS, потім перестав виходити на зв’язок і знайшовся лише через рік із чвертю.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,