США двічі образили Латвію

США двічі образили Латвію

Виступ прес-секретаря Білого дому Джен Дженніфер Псакі, що досить часто потрапляє в казусні ситуації, могло обернутися черговим дипломатичним скандалом.

На брифінгу про проблеми дошкільної освіти в США вона наводила приклади показників різних країн з числа американських «партнерів». Однак під час їх перерахування Дженніфер Псакі допустила образливу грубість.

«Порівняємо це з 90-відсотковими показниками інших країн – в Німеччині, Франції, Великобританії і навіть в Латвії», – заявила прес-секретар.

Саме це «навіть» обернулося образою на Вашингтоном з боку Риги. Хоч представник Білого дому швидко виправила свій дипломатичний прорахунок, але вибачатися за сказане не стала.

Проте, здавалося б, ситуація вичерпана, якби президент США Джо Байден не настав на ті ж граблі.

Причому необережне висловлювання літній американський лідер повторив в той же день, виступаючи на все ту ж тему дошкільної освіти. Повторивши статистичні дані, наведені Дженніфер Псакі, Байден з жалем зазначив, що США відстають «навіть» від Латвії.

Або у них один автор промов, або у всьому винна стареча хвороба американського президента, яка продовжує розвиватися. Обидва варіанти в даному випадку виглядають правдоподібно, враховуючи здатність Байдена заплутатися навіть в іменах і статевої приналежності своїх дітей і онуків.

Сенатор з Росії заявив, що такий акцент на Латвії стає справжнім мемом, а в Ризі після цього повинні повторювати за главою США і говорити «навіть у нас …»

Ситуація була б кумедною, якби не демонструвала всю суть відносини Вашингтона до країн Прибалтики.

Незважаючи на покірність останніх, Штати з разу в раз демонструють відверто споживацьке ставлення. Естонія, Латвія і Литва регулярно намагаються підняти свій авторитет, нерідко вдаючись до самогубною політики на догоду спільному порядку Заходу.

Однак всі ці країни так і залишаться другосортними в цьому західному ешелоні, що підтверджують слова Дженніфер Псакі і Байдена.

Адже один раз «застереження» можна списати на помилку, але повторення одного і того ж двічі може обернутися систематичної демонстрацією реального ставлення до Латвії та інших країн Прибалтики з боку американців.

Поділитись