Біологи назвали найрозумнішу породу собак

Біологи назвали найрозумнішу породу собак

Фінські вчені з’ясували, що бельгійська вівчарка має найвищий інтелект серед собак.

Вчені з Університету Гельсінкі, Університету Турку та Лапландського Університету прикладних наук порівняли інтелект понад тисячу собак, що належать до 13 порід. Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports.

Інтелект собак оцінювався за допомогою когнітивних тестів smartDOG. Тести включали оцінку вирішення просторових завдань, логічного мислення, контролю імпульсів та здатності читати людські жести та реагувати відповідним чином. Одне завдання полягало в тому, щоб відзначити умови, за яких собака проситиме свого дресирувальника про допомогу у вирішенні нерозв’язної проблеми.

Дослідники обмежили свій аналіз собаками у віці від 1 року до 8 років, оскільки когнітивні функції можуть бути не повністю розвинені у молодших собак, а у літніх собак може спостерігатися зниження когнітивних функцій. Собак тестували в період з березня 2016 року по лютий 2022 року. На кожну породу припадало не менше 40 тварин.

Вчені виявили значні відмінності між окремими породами собак у соціальному пізнанні, наполегливості, контролі поведінки та здатність вирішувати просторові завдання, але не було виявлено відмінностей між породами щодо короткочасної пам’яті або логічного мислення. Проте найкращими виявилися бельгійська вівчарка малинуа, бордер-коллі та ховаворти.

Деякі відмінності порід не можна було легко пояснити лише функцією породи. Наприклад, золотистий ретрівер значно відрізнявся від лабрадора за поведінкою під час нерозв’язної задачі та розпізнавання жестів, хоча обидва вони відносяться до групи ретріверів. Дослідники підкреслюють, що важливо вивчати поведінкові відмінності між окремими породами, а не тільки покладатися на класифікацію породних груп.

Поділитись