В Аргентині виявили залишки нового виду невеликих травоїдних динозаврів

В Аргентині виявили залишки нового виду невеликих травоїдних динозаврів

Аргентинські вчені відкрили новий вид невеликих травоїдних динозаврів.

Про це повідомляє аргентинська Національна рада з наукових та технічних досліджень (CONICET).

Кістки знайшли в місті Салітраль-Морено провінції Ріо-Негро. Вигляд отримав назву Patagopelta cristata і відноситься до роду анкілозаврів. Анкілозаври — це покриті панцирем травоїдні ящери середніх розмірів, які населяли Нове Світло в період до 66 млн років тому. Виявлений динозавр P. cristata жив приблизно 70 млн років тому. Як з’ясували вчені, він був маленького розміру в порівнянні з іншими древніми ящерами — близько двох-трьох метрів завдовжки.

Вигляд описаний по неповному скелету, що найбільш добре зберігся елементом є стегнова кістка, яка ціла і демонструє всі характеристики, типові для нодозаврів. Одним з найбільш важливих відмінних елементів є частина шийної броні з шипами і гребенями.

Крім цього сегменту, вчені виявили безліч остеодерм — вони схожі на «щитки» сучасних крокодилів та алігаторів. Ці елементи, розташовані паралельними рядами вздовж спини та хвоста тварини, давали анкілозавру захист при житті.

«Для броньованого динозавра Patagopelta надзвичайно малий. Через розмір стегнової кістки, всього 25 сантиметрів, ми підрахували, що тварина повинна була бути від двох до трьох метрів завдовжки, тоді як в цілому анкілозаври — це тварини середнього або великого розміру, з довжиною тіла від трьох до п’яти метрів. », – пояснюють вчені.

Поділитись