Білорусь запроваджує заборону на вивезення автомобілів

Білорусь запроваджує заборону на вивезення автомобілів

23 вересня 2022 року в Білорусі набуває чинності піврічна заборона на вивезення низки товарів за межі країни «незалежно від країни їхнього походження».

У переліку є легкові автомобілі, мотоцикли, велосипеди, літальні апарати, смартфони, ядерні реактори і так далі. Уточнюється, що обмеження торкнуться також експортних процесів із країнами-членами Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), до якого входить і Росія.

Під обмеження не потрапляє продукція, «чиє білоруське чи російське походження підтверджено сертифікатом», а також товари з одноразовою ліцензією на вивіз, яку видає міністерство антимонопольного регулювання та торгівлі. Не будуть заборонені до і вивезення товари, які «переміщуються між частинами території Росії транзитом через Білорусь», а також товари, які «вивозяться з Білорусі до Росії в рамках Союзної держави, у тому числі транзитом через території інших держав».

При цьому вводиться заборона на вивезення товарів за межі митної території ЄАЕС із Білорусі до держав, які не є державами-членами союзу. Обмеження торкаються товарів, «поміщених під митні процедури експорту», ​​а також тимчасового вивезення, переробки поза митною територією та реекспортом.

Згідно з інформацією на правовому порталі республіки, всього у переліку понад 250 категорій товарів. Заборона на вивезення їх із країни діятиме до березня 2023 року.

За даними Білоруської автомобільної асоціації (БАА), у серпні місцевий автомобільний ринок скоротився на 83,9 відсотка до 542 проданих машин. За підсумками восьми місяців реалізація нових легковиків у країні становила 11 764 штуки. Найпопулярнішою маркою в Білорусії за цей період стала Lada, друге та третє місця за обсягами продажів займають Geely та Kia відповідно.

Поділитись