ЗСУ витісняють окупантів з Бахмуту

ЗСУ витісняють окупантів з Бахмуту

Українські підрозділи витіснили російські сили з деяких позицій у Бахмуті в ході запеклих боїв, заявив у понеділок високопоставлений український генерал, оскільки Білий дім вважає, що з грудня в Україні було вбито понад 20 000 російських бойовиків.

Про це передає Reuters.

«Ситуація (в Бахмуті) досить складна», – заявив командувач Сухопутними військами України генерал-полковник Олександр Сирський у своїй заяві в месенджері Telegram.

«Водночас в окремих районах міста противник зазнав контратаки з боку наших підрозділів і залишив деякі позиції», – сказав він.

10-місячна битва за східне українське місто набула символічного значення для обох сторін. Він став опорою війни, у якій з кінця 2022 року майже не змінилися лінії фронту, тому обидві сторони шукали прориву.

У понеділок Росія вночі випустила новий ракетний залп по Україні, внаслідок чого на сході загинули двоє людей, викликали величезні пожежі та пошкодили десятки будинків та інших будівель.

У понеділок Білий дім заявив, що Росія вичерпала свої військові запаси та свої збройні сили, оскільки за останні п’ять місяців в Україні було вбито або поранено близько 100 000 російських військових . З 20 000 убитих половина була з групи Вагнера.

Керівник «Вагнера» Євген Пригожин повідомив у Telegram у понеділок, що його бійцям для штурму Бахмута потрібно близько 300 тонн артилерійських снарядів на день, але вони отримують лише третину цієї кількості.

«Триста тонн на день – це 10 вантажних контейнерів – зовсім небагато», – сказав Пригожин, який часто конфліктував з російським оборонним відомством через її ведення війни в Україні.

В окремій публікації в понеділок увечері Пригожин сказав, що його війська просунулися приблизно на 120 метрів (400 футів) углиб Бахмута, втративши 86 своїх бійців.

Сирський сказав, що нові російські підрозділи «постійно кидають у бій за Бахмут», незважаючи на великі втрати, сказав Сирський, додавши: «Але ворог не може взяти місто під контроль».

Російські війська поступово досягають успіхів у Бахмуті, але в неділю Україна заявила, що все ще можливо постачати захисників продовольством, амуніцією та медикаментами.

Багато хто очікує, що незабаром Київ почне контрнаступ, щоб відвоювати частини території на сході та півдні, які були окуповані російськими військами після вторгнення 15 місяців тому.

Поділитись