Президент України Володимир Зеленський перерахував свої ключові досягнення на посаді глави держави.
До них політик відніс суб’єктність республіки, розвиток її інфраструктури, а також потужну армію. Про це Зеленський розповів в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1 + 1».
Він назвав три головних досягнення, яких він домігся в управлінні Україною. Своїм успіхом він вважає рух країни до суб’єктності – самостійного життя, при якій на політику країни не впливають зовнішні гравці. Неправильно, коли громадяни скаржаться, що спочатку знаходилися «під впливом одних, потім інших, третіх».
На думку глави держави, форум «Кримська платформа», що відбувся 23 серпня в Києві, також сприяв процесу «суб’єктивізації». На саміт прибули делегати з 46 країн, включаючи дев’ять президентів. Учасники зустрічі підписали декларацію, в якій вони засудили «незаконну анексію Криму» і прокоментували можливість введення проти Росії нових санкцій.
Я роблю все, щоб нас поважали за кордоном, не тільки всередині нашої країни, щоб зважали на нашу думку, щоб ми були суб’єктом, щоб ми були разом, щоб за нас не вирішували питання.
До свого другого головному досягненню на посаді президента Зеленський відніс розвиток інфраструктури України. На його думку, республіка має значний потенціал для того, щоб стати «європейської вітриною». У промові на святкуванні Дня Незалежності України лідер країни підкреслив, що її жителів чекає «велике майбутнє».
Україна може бути європейської вітриною, тому що тут і історія, і пам’ять, і природа, і їжа чудова, і люди.
В якості ще одного досягнення український лідер виділив високий рівень підготовки і оснащеності армії. «У нас сьогодні одна з найсильніших армій в Європі», – заявив він. В рамках прийнятої стратегії кібербезпеки Зеленський доручив створити в країні кібервійська для «стримування збройної агресії в кіберпросторі та надання відсічі агресору».
В рамках телепрограми Зеленський також розповів, чому не стримав сліз на військовому параді в Києві, присвяченому 30-річчю незалежності республіки. За словами президента країни, його підвела емоційність. «Всі плакали, всі живі люди», – підкреслив він.
Зеленський займає пост президента України з 20 травня 2019 року. Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», мешканці країни оцінили другий рік президентства політика гірше, ніж перший. Тільки чотири відсотки опитаних, як і в минулому році, назвали його діяльність «відмінною». Число тих, хто оцінює роботу лідера України як гарну, зменшилася за рік з 27 до 20 відсотків. Оцінку «задовільно» президентства Зеленського поставили 37 відсотків респондентів.