Залужний носить на бронежилеті нашивку «Бебі Йода» та викорінює радянщину з армії

Залужний носить на бронежилеті нашивку «Бебі Йода» та викорінює радянщину з армії

Залужний розповів, що бійці з передової можуть напряму зв’язатися із ним через соцмережі.

Із перших днів перебування на посаді головнокомандувача Валерій Залужний  прагнув викорінити з української військової сфери увесь радянський досвід. Про це він розповів в інтерв’ю The Washington Post.

За словами генерала, вичищати радянщину він почав із ремонту свого нового офісу.

Залужний зізнався, що завжди боявся відвідувати там попередніх командирів. Кожен раз таке відвідування нагадувало йому те, що він найбільше зневажав у спадщині радянської армії — «будь-який командир, який обіймав посаду головнокомандувача, фактично був феодалом над своїми підлеглими». Саме такий підхід новопризначений очільник ЗСУ хотів змінити.

У будівлі штаб-квартири Генштабу, побудованій у 19 столітті, кабінет Залужного наразі розташований окремо — простий і сучасний з великою книжковою полицею, де генерал тримає свою колекцію, включно з книгою президента Китаю Сі Цзіньпіна «Управління Китаєм».

Лад, який наводив Залужний у своєму офісі, стосувався передусім не естетики, а манери спілкування начальника зі своїми підлеглими.

Так, генерал сказав, що він часто питає поради, і не лише у кола генералів. Також він розповів, що бійці на передовій можуть напряму зв’язатися із ним через соцмережі.

Спробу Залужного змінити військову культуру можна побачити й на полі бою. Роки навчання та поглиблення зв’язків із силами НАТО зробили українські сили спритнішими за російські у цій війні.

Командири нижчого рівня на місцях часто відчувають себе уповноваженими швидко приймати рішення, замість того, щоб надсилати запит до всіх ланок ланцюга командування, як це було у радянській армії.

Міністр оборони Олексій Резніков згадує, що коли 24 лютого 2022 року він прибув до офісу Залужного то побачив, що генерал стоїть над великими картами та відповідає на численні телефонні дзвінки.

Залужний отримував інформацію з поля бою, а потім відповідав різкими наказами, сказав Резніков.

Але водночас генерал щоразу додавав невелику пестливість, називаючи підлеглого «красенем» або кажучи «молодець».

«Це людяність. Хлопець – у генеральській формі, але його людяність робить його особливим», – сказав Резніков.

Сам Залужний каже, що він може бути суворим і вимогливим, однак не знущається  і не принижує людей.

Відмова від радянської спадщини української армії далека від завершення. Треба міняти більше офісів, вважає головнокомандувач.

І додає, що ще більше змін прийде з новим поколінням, з гордістю звертаючи увагу на начитаність своїх солдатів.

Поділитись