Залужний пояснив, чому ефективні наступальні дії наразі неможливі

Залужний пояснив, чому ефективні наступальні дії наразі неможливі

У найближчі два роки слід очікувати відновлення паритету України та Росії в обороні і наступі, а також поновлення ефективних наступальних дій на полі бою. Однак для цього повинні бути виконані певні умови.

Таку думку висловив колишній головнокомандувач Збройних сил, а нині посол України в Лондоні Валерій Залужний, пише «Українська правда».

Першою тенденцією, яка дозволить забезпечити такий розвиток подій, Залужний назвав скорочення впливу РЕБ на засоби розвідки і високоточну зброю. Цього можна буде досягнути шляхом переходу на альтернативні канали зв’язку і передачі даних поза межами радіоелектронного спектру електромагнітних хвиль.

Також на це вплине розвиток засобів знищення комплексів РЕБ. І хоча це не призведе до зникнення РЕБ з поля бою, проте суттєво звузить спектр їх ефективного застосування, зауважив ексголовком.

Друге – це поява можливості фізичного знищення засобів візуальної розвідки противника –  безпілотних авіаційних комплексів оперативного і тактичного рівнів, а також стаціонарних комплексів оптичного спостереження. Цього можна досягнути за рахунок дронів–перехоплювачів і лазерних технологій засліплення оптики.

І останнім чинником Залужний називає масштабування, здешевлення, збільшення радіусу дії та автономності високоточних засобів ураження, зокрема, ударних дронів:

«Це дозволить дистанційно винищувати особовий склад, озброєння і військову техніку противника в опорних пунктах вздовж лінії бойового зіткнення, зривати логістичні ланцюги та забезпечувати ефективну логістичну блокаду, щоб спершу «вичавлювати» противника з районів оборони, а потім займати фактично пусті позиції».

Водночас на сьогодні, на думку Залужного, відновлення активної наступальної спроможності з обох сторін малоймовірне, і на це є дві головні причини.

1. Мобілізаційний потенціал. Як зазначає Залужний, проведення наступальних дій потребує наявності суттєвих мобілізаційних ресурсів і резервів, на які, очевидно, ні Україна, ні Росія не можуть розраховувати ні в короткостроковій, ні в довгостроковій перспективі.

2. Економічні та матеріальні обмеження. Проведення наступальних операцій в умовах паритету вимагатиме накопичення і концентрації набагато більших обсягів сил і засобів, ніж потрібно для утримання оборони.

«І Україна, і Росія, ймовірно, стикатимуться зі зростаючими економічними труднощами, що обмежують їхню здатність наростити і сконцентрувати потенціал для класичних у нашому розумінні наступальних дій оперативного і стратегічного рівнів», – наголошує він.

Поділитись