Валерій Залужний запропонував своє бачення нової стратегії війни

Валерій Залужний запропонував своє бачення нової стратегії війни

Головком ЗСУ Валерій Залужний, чутки про відставку якого ходять дедалі активніше, написав колонку для CNN про своє бачення нової стратегії війни.

Він описує труднощі, з якими зіткнулася Україна як на полі бою, так і через скорочення західної допомоги, що призводить до виснаження запасів озброєнь у ЗСУ. Також він пише про неефективність західних санкцій, завдяки чому Росія розвиває свій ВПК.

Також він фактично звинуватив політичне керівництво України в тому, що воно не може забезпечити процес мобілізації в армію. Крім того, Валерій Залужний заявив про проблеми в українському ВПК та монополізації цієї галузі.

«Ми маємо визнати значну перевагу, яку має противник у мобілізації людських ресурсів, і порівняти її з нездатністю державних інститутів України підвищити чисельність наших збройних сил без використання непопулярних заходів. Зрештою, нас, як і раніше, стримує недосконалість нормативно-правової бази в нашій країні, а також часткова монополізація оборонної промисловості. Це призводить до вузьких місць у виробництві – наприклад, боєприпасів – що ще більше посилює залежність України від її союзників у постачанні», – вважає Залужний.

Також він пише про існуючу в Україні «політичну напруженість».

«Ми маємо боротися зі скороченням військової підтримки з боку ключових союзників, борючись із власною політичною напруженістю», – написав Залужний.

Стратегічним виходом із ситуації, коли Україна не має переваги над противником ні в чисельності військ, ні в кількості озброєнь, він бачить ставку на безпілотники, які, на думку головного комітету, повністю змінюють «дизайн» сучасної війни.

«Дуже важливо, що саме безпілотні системи, такі як дрони, поряд з іншими видами сучасної зброї забезпечують найкращий спосіб для України уникнути втягування у позиційну війну, в якій ми не маємо переваги. Це також відкриває можливість завдання раптових масованих ударів по критично важливих інфраструктурних об’єктах противника і вузлів зв’язку без розгортання дорогих ракет або авіації, що пілотується. Нові операції ЗСУ можуть включати створення цифрових полів, контроль радіоелектронного середовища або комбіновану операцію з використанням атакуючих дронів і кіберактивів», – написав Залужний.

Іншими словами, головком ВСУ пропонує перейти на стратегію максимального розширення використання дронів для завдання ударів під силу РФ, тому що в іншому – по людях і техніці – цього зробити не вийде.

«За його визнанням, у суспільстві, яке, можливо, не бажає наражати велику кількість молодих чоловіків і жінок прямої небезпеки, дрони з дистанційним управлінням є більш прийнятним типом бойових дій», – коментує CNN статтю Залужного.

Поділитись