Захарова назвала брехнею заяви Британії щодо інциденту з есмінцем в Чорному морі

Захарова назвала брехнею заяви Британії щодо інциденту з есмінцем в Чорному морі

Заяви британської влади щодо інциденту з есмінцем в Чорному морі є брехнею, зазначила офіційний представник МЗС Марія Захарова.

Раніше Міноборони Королівства повідомило, що корабель ВМС Великобританії не порушував російські морські кордони. Однак сили Чорноморського флоту і Прикордонної служби ФСБ зафіксували візит британського військового корабля в наші води. Екіпаж був про це сповіщений. Довелося навіть робити попереджувальні постріли. Москва розцінює дії британців в чорноморській акваторії як грубу провокацію.

Дії порушника біля берегів Криму зафіксовані посекундно. 11:52 – есмінець Defender ВМС Великобританії перетинає державний кордон Російської Федерації і входить в територіальне море в районі мису Фіолент на 3 кілометри. На попередження про застосування зброї не реагує. 12:06 – Прикордонний сторожовий корабель робить попереджувальний постріл. Через дві хвилини – ще один. 12:19 – СУ-24М скинув 4 авіабомби по курсу руху корабля. Той залишає російську територію. Військовому аташе при посольстві Великобританії в Міноборони вручили ноту протесту. А посла Сполученого Королівства викликали в МЗС.

“Англійці і не тільки вони, дуже багато інших, не вважають, що Крим належить Росії. Тому, відповідно, вони вам можуть заявити, що Україна їм дозволила там пройти. Вони там і пройшли. Ось і все, власне. Чи були ці провокації по відношенню до Росії? до певної міри – так”, – повідомив політолог Олександр Храмчихін.

Саме так англійці і сказали. Мовляв, корабель тихо і мирно йшов з Одеси до Грузії. Епізод з попереджувальними пострілами і зовсім заперечують. Адже тоді доведеться визнати, що Росія готова і здатна давати жорстку відсіч, захищаючи свої території.

“Попереджувальних пострілів по Defender не проводилося. Корабель ВМС Великобританії здійснює мирний прохід через територіальні води України відповідно до міжнародного права”, – йдеться в заяві британських військових.

На борту Defender перебував цивільний, журналіст BBC. А військове відомство, схоже, і не було в курсі. Джонатан Біл розкрив обман Лондона: капітан судна навмисно йшов на провокацію, щоб продемонструвати Москві силу, а з боку російських були і попередження і постріли.

“По радіо лунало: “Якщо ви не зміните курс, я буду стріляти”. Ми дійсно чули постріли на відстані. Коли Defender йшов по судноплавної смузі, над ним гули російські літаки. Капітан сказав, що корабель виявив поблизу понад 20 військових літаків”, – заявив журналіст BBC Джонатан Біл.

Про мирний прохід у Великобританії розповідали і у випадку з іншим есмінцем. Згідно 19-ї статті Конвенції ООН з морського права прохід корабля вважається мирним, якщо він не порушує громадський порядок і безпеку прибережної держави. У жовтні минулого року есмінець “Дрегон” переміщався поблизу від Севастополя з включеними на випромінювання радіолокаційними станціями управління зброєю і виявлення повітряних цілей. У Міноборони Росії обидва цих епізоду вважають грубим порушенням, а сьогоднішні дії британців розцінили як небезпечні. Підібратися до Росії намагаються і по воді, і з повітря. Цієї весни винищувачам Росії кілька разів довелося відганяти то американські бомбардувальники, то літак-розвідник ВПС США.

“Значно зросла активність військово-морських сил НАТО у наших кордонів. Практично на постійній основі в Чорному і Балтійському морях діють кораблі, оснащені високоточною зброєю великої дальності, виконуються польоти літаків розвідувальної, патрульної і ударної авіації, а так само безпілотних літальних апаратів. Дії кораблів США і їх союзників носять явно провокаційний характер. Таким чином, створюються спроби виникнення інцидентів, що не сприяє зниженню напруженості у військовій галузі”, – повідомив начальник Генштабу ВС Росії Валерій Герасимов.

Поділитись